Rwa kulszowa czy... ?

napisał/a: Ksiaze 2008-10-27 04:51
Kilka dni temu zona poczula mocny bol w prawej nodze od kolana w dol, podudziu i dolnej partii plecow. Po 3 dniach bol nieco ustal, 4 i 5 dzien nawet calkowicie minal. Zaaplikowalismy srodki przecibolowe, oklady, pas ocieplajacy, itp... Podejrzewalismy rwe kulszowa, ktora ujawnila sie na skutek przeziebienia. Dzis bol wrocil. Z tego co zona opisuje, bol glownie umiejscowila od kolana w dol, ale tez i nieco podudzie i plecy. W opisach rwy kulszowej nie ma mowy raczej o bolu nogi od kolana w dol, a tam ja najbardziej rwie (pali od srodka, tak ze chwilami jej sie goraco robi). W dziecinstwie miala zwichnieta kostke. Wielu z nas ma jakies urazy, ktore potem daja w kosci (doslownie) przy zmianach pogody, ale to chyba jest cos innego. Dodatkowo, zeby bylo jeszcze dziwiniej, wyszly jej jakies zaczerwienia, jakby uklucia komara w 3 miejscach od kolana w dol i 1 wyzej. Z tego wszystkiego wychodzi kompletny misz-masz, tak ze zupelnie nie wiem jak to zdiagnozowac i pewnie nie obejdzie sie bez wizyta u lekarza.
napisał/a: ipj 2008-11-02 21:36
rwa kulszowa to jest mit wymyślony przez głupich lekarzy i rehebilitantów, którzy chcą wyssać z Ciebie kaskę. I to jest pikuś, ponieważ Ty zarąbiście cierpisz!!! Nie wspomnę o Twej rodzinie. Chemia, którą bierzesz, może tylko uśmierzyć Twój ból! Jedynie odpowiedni masaż, powtarzam odpowiedni, może wrócić Cię do świata ludzi zdrowych. Rwa kulszowa, moim zdaniem, to przesunięcie albo kręgosłupa albo jak to u mnie było paru ścięgien, które wychodzą od kręgosłupa w stronę nóg. Jeżeli te ścięgna nie są w swoich kanałach to nic Ci w powrocie do zdrowia nie pomoże! Nawet woda z Wisły!
napisał/a: ipj 2008-11-02 21:47
Ja jestem po małym miesiącu zarąbistego bólu prawej nogi i kilku wizyt u, moim zdaniem głupich, lekarzy rehabilitantów, którzy nic nie potrafią1Powtarzam! Rwa kulszowa to przesunięcie albo kręgosłupa albo ścięgna które wychodzi z kręgosłupa idzie przez przednią część uda, tylną część podudzia i kończy się na spodniej częśći stopy.Jak ktoś Wam tego nie ustawi to skichacie się z bólu i dupa!