Rwa barkowa obustronna, dyskpatia szyjna, osteofitoza i.t.d.

napisał/a: SylwiaSylwia 2007-09-02 23:18
U mojej mamy rozponano : rwaę barkową bustronną, dyskopatię szyjną C6-C7, osteofitozę krawędziową C6-C7. Zastosowan leczenie operacyjne, teraz ma implant tytanowo-hydroksyapatytowy typu TIBON.

Niestety w 4 lata po operacji objawy sprzed niej wracają.. Drętwienie rąk, sztywnienie karku, bóle kręgosłupa,zawroty i bóle głowy.. Wszystko ustało po operacji, teraz znowu się nasila. Czy da się tego pozbyć? Mama poszła do lekarza, jedank tu mamy tak "świetną opiekę" , że zarejestrowali ją dopiero na środek listopada. Czy ktoś wie, co jej jest i jak mzna je teraz pomóc?
napisał/a: daniutka 2008-07-27 10:52
5 lat temu miałam przeprowadzoną operację, czy może teraz używa się nazwy zabieg z powodu czterokończynowego paraliżu. Wstawiono mi implant hydroksyapatytowy typu TIBON, bo w rozpoznaniu było - dyskopatia C5-C6 Osteofitoza krawędziowa C5-C6.Po "zabiegu" wróciłam do pracy na 1,5 roku i znowu potworne bóle: sztywność karku, bóle pleców jakgdyby ktoś wkładał igły połączone z drżeniem, bóle głowy, drętwienie rąk, znowu nie mam władzy nad swoją lewą nogą(potykam się). RM wykazał zniszczenie krążka m-k na poziomie C6-C7, masywna podchrzęsna przebudowa trzonów oraz osteofity na krawędziach, na poziomie C7-Th1 centralno-lewoboczna przepuklina krążka m-k znosi rezerwę płynową rdzenia, uciska rdzeń przewężając go w wymiarze strzałkowym do 6,5 mm. Przepuklina penetruje do lewego otworu m-k, znacznie ograniczając jego światło.
Ponieważ sama szukam możliwości jak z tym wszystkim żyć, skoro tak męczę się z drętwiejącymi rękami, poddałam się jeszcze badaniu EMG, które wykazał obustronny zespół cieśni nadgarstka dużego stopnia z ubytkiem aksonalnym w zakresie wł. czuciowych i ruchowych.
Nie mam świadczeń rentowych, bo wg ZUS-u jestem zdrowa ale jak postępować w pracy, gdzie siedzę za biurkiem 8 godzin ponadto dużo wyjeżdżam samochodem w trasę, pakuję książki, gdy wysłana zostałam w ramach prewencji rentowej do sanatorium otrzymałam zabiegi takie jak INTERDYN i kąpiel CZTEROKOMOROWĄ, czułam się po tym jak "zdechły pies".
Jakich zabiegów szukać, które uwolniłyby mnie od tych bólów?
daniutka