Rumień na skórze już 4 miesiąc

napisał/a: barcelon90 2014-08-24 11:56
Witam, mam 23 lata. 4 miesiące temu pojawiła się czerwona plama na skórze. Początkowo była mniejsza i o ile pamiętam była to plama nie plama z wyróżniającym się rumieniem - obwódką. Skóra jest gładka jak zdrowa i NIC NIE SWIERZBI. Miałem problem z grzybicą skóry przy pachwinach pomiędzy nogami ale to jakby inna historia wtedy świerzbiało, skóra łuszczyła się - zmiany były widoczne na skórze było to także w tym roku. Przez co myślałem i trochę myślę że może to też grzybica. Tak też twierdzi dermatolog u którego byłem już 4 razy. Choć pytał się czy mnie coś ugryzło. Ale nie pamiętam żeby coś mnie ugryzło nie ma też takiego śladu po ukąszeniu. Smarowałem już 3-ma maściami przeciwgrzybicznymi i nic. Za każdym razem lekarz mówi - ale jest już lepiej (smaruj dalej tym samym lub kolejny były już clotronidazolum, pimafucort i myconafine). Tak na prawdę jest gorzej. Teraz dostałem tabletki tekże na grzybicę FLUCOFAST 0.05g 14 kaps. i nie wiem czy je wykupić bo zwątpiłem w tego lekarza - nie jestem królikiem doświatczalnym. Zwątpiłem też że to grzybica bo 3 maści i żadnej ale to żadnej poprawy nie było.
Proszę o jakikolwiek komentarz który mógłby doradzić co dalej?
Pozdrawiam.
napisał/a: halinka25 2014-08-24 22:50
Witaj.Najlepiej iść do lekarza ogólnego lub dermatologa.
Twój rumień przypomina rumień boreliozy, lepiej więc iść i to sprawdzić.
napisał/a: barcelon90 2014-08-24 22:58
Dermatologa odwiedziłem już 4 razy jak pisałem wyżej. Czyli przepisane maści przeciwgrzybiczne które nie pomogły. Ostatniej wizyty dostałem receptę na Flucofast kapsułki też przecigrzybiczne nie wykupiłem tym razem bo sam nie wiem co robić. Padło pytanie na pierszej wizycie czy mnie coś ugryzło - co wskazuje na podejrzenie boreliozy więc jak widać dermatolog ten chyba nie potrafi rozróżnić i zdiagnozować choroby więc zwątpiłem w niego.
napisał/a: halinka25 2014-08-25 13:36
A no tak, przepraszam. Ja na twoim miejscu bym zrobiła test na borelioze Ellisa a lepiej jeszcze Wester Blot bo jest bardziej wiarygodny.A dermatologa lepiej zmien.Ja w tej chwili rozniez jestem diagnozowana pod katem boreliozy ale,ja mam wiecej rumieni w jednym miejscu.I tez nie mam sladu po ukąszeniu, nawet nie pamietam aby mnie ugryzł.A twpj rumien wyglada jak od boreliozy.
napisał/a: halinka25 2014-08-25 14:11
A powiedz mi masz.oprócz tego rumienia jaakies dolegliwości, ból stawów ,głowy?
napisał/a: barcelon90 2014-08-25 14:29
bóle stawów nie, ale głowy tak i to np dziś. Z tym że głowa mnie bolała od zawsze od czasu do czasu ( nie wiem zmiany pogody czy od przewiewów ale głowa zawsze przechodzi po kilku godzinach lub tabletce więc tym się nie martwie )
A takie testy są drogie? I czy w zwykłych punktach pobrania krwi takie coś wykonują, czy tylko w wielkich miastach raczej?
Jutro pojadę do rodzinnego raz jeszcze się skonsultować co poradzi.
napisał/a: halinka25 2014-08-25 17:07
Ten test Elissa robia zazwyczaj w każdym, ale ten Wester to już nie , musisz sie pytac.Test elissa kosztuje okolo 70-80zl za dwa te Ig a Western ponad 100zl.Najlepiej idz jutro do ogólnego i zobaczysz co.ci powie.
Odezwij sie po wizycie.
napisał/a: barcelon90 2014-08-26 13:51
Lekarz ogólny też stwierdził, że może to być rumień boreliozy więc napisała karteczkę ( podejrzenie boreliozy, badanie jakieś tam przeciwciał) Byłem już także się pytać o te badania w punkcie i więc tak - koszt 90 zł 10 dni czekania na wynik ponieważ u nas tego nie wykonują będą to wysyłać gdzieś tam. A w tym czasie mam wykupić receptę od dermatologa i brać kapsułki na grzybicę.
Więc wiem tyle co wiedziałem przed wizytą. Czyli może grzyb a może coś ugryzło.
napisał/a: halinka25 2014-08-26 16:04
No ja stawiam naborelioze.Zrob badania i zobaczysz wtedy.
napisał/a: barcelon90 2014-09-03 15:20
Odebrałem dziś wynik badania.
Od razu poszedłem z nim do lekarza rodzinnego który stwierdził, że '' na szczęście to nie borelioza''
podam wynik:
P-ciała p/Borrelia IgG 5.36 RU/ml Interpretacja( ujemny
napisał/a: barcelon90 2014-09-11 23:18
5 miesiąc już się ciągnie.. ;/ może ktoś? coś?
napisał/a: halinka25 2014-09-27 11:25
Witaj Barcelona.
Szczerze to nie wiem co ci poradzic.U mnie tez to dlugo sie ciagło,az wkońcu dostalam skierow do szpitala na dermatologie.wiec okaze sie wkrótce.Moze idz jeszcze razdo ogolnego i popros o skierow do szpitala na dermat