RUMIEŃ GUZOWATY

napisał/a: lucyna64 2007-02-16 15:57
Bardzo dziękuję za odpowiedź!!Jestem Panu Bardzo wdzięczna!!Jednak nie odpowiedział mi pan na pytanie następujące:"Jeśli z krwi wyszło że mam gśćca stawowego(dodatni czynnik Rose- czy waler-roseI jeszcze jedno nie jestem pewna nazwy) to czy ta choroba jest już przesądzona Czy jeszcze nie?
Chciałam jeszcze dodać iż w przeszłości czyli już w wieku młodszych klas szkoły podstawowej chorowałam na nogi(tzn.chyba był to reumatyzm gdyż miałam podwyższone ASO-dostawałam wtedy na to zastrzyki>
I jeszcze jedno---------Jaki mam prowadzić tryb życia podczas choroby jaką jest RUMIEŃ?
jESTEM NAUCZYCIELKĄ, A PANI LEKARZ DAŁA MI L-4----JAK DŁUGO BĘDZIE TO TRWAĆ?
napisał/a: Peter 2007-02-18 18:23
Wszystko wskazuje na to, że jest to choroba reumatologiczna. Tak jak pisałem, przebieg tej choroby jest różny (od łagodnej, do bardzo postępującej). Wynik ten praktycznie to potwierdza. Jeśli chodzi o styl życia, to z pewnością dużo ruchu, ale bez dużych obciążeń stawów (spacery, rower). Unikać zbyt dużej ilości mięsa czerwonego (czyli wieprzowe, wołowe) a częściej drobiowe. Dużo warzyw, mało pokarmów zakwaszających (czyli wysokocukrowych, biała mąka).
Zaostrzenia choroby trwają przy prawidłowym leczeniu ok. 2-3 tyg. Ale jest to bardzo uśrednione, ze względu na indywidualne reakcje chorego.