Ruchomy guzek na żuchwie.

napisał/a: magnumek 2014-03-02 23:52
Witam.
Nie bardzo wiem w jakim temacie mam napisać. Otóż od jakiegoś czasu, ciężko stwierdzić jakiego bo nie zwracałem na to uwagi ale będzie to pewnie kilka lat, mam wyczuwalny guzek wielkości troszke mniejszej od grochu na zewnętrznej stronie policzka a konkretniej na żuchwie, od wewnątrz nie jest wyczuwalny. Jest on ruchomy, ucieka przy dotyku, w dotyku przypomina chrząstkę, nie jest widoczny. Wczoraj zacząłem dotykać w tamtym miejscu i czuję takie jakby delikatnie opuchnięcie i delikatny ból (być może tylko mi się wydaje).
Co to może być? Powiem szczerze że troszkę mnie to niepokoi.
Dodam też że mam teraz grypkę, ostatnio dość często mi się zdarza chorować.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-03-03 08:21
W którym dokładnie to miejscu? Możesz ściągnąć jakieś zdjęcie z netu i na nim zaznaczyć.
napisał/a: magnumek 2014-03-03 11:39
Tak mniej więcej w połowie brody a kąciku żuchwy, bliżej kąta.
W tym miejscu:
[img]http://oi62.tinypic.com/2znpb83.jpg[/img]
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-03-03 12:02
Może to być mała torbiel ślinianki podżuchwowej.
napisał/a: magnumek 2014-03-03 12:10
Guzek/gulka utrzymuje się przy kości żuchwy.
Czy normalne jest to że czasami może dokuczać?
Czy jest to coś poważnego i czy może rosnąć?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-03-03 12:31
Dobrze byłoby zrobić USG tej zmiany. Może to być torbiel ślinianki, kamień a może nawet węzeł chłonny. Trudno mieć pewność na podstawie samego opisu lokalizacji. Dokuczać może oczywiście i to każde z tego co wymieniłem. Pokaż to choćby lekarzowi POZ.
napisał/a: kmin 2016-11-30 17:07
Magnumek czy wyjaśniło się coś w sprawie tego guzki? Moja mama niedawno tez sobie coś takiego znalazła w tym samym miejscu bardzo się martwie:(
napisał/a: Mi ina 2018-07-06 03:05
Witam. Czy moze sie cos wyjaśniło? Dziś wieczorem zauważyłam także i u siebie w tym miejscu takie zgrubienia. Z góry dziękuję i pozdrawiam