Ruchoma nerka

napisał/a: ginger_84 2009-12-22 18:59
Witam, w lutym urodzilam SN dziecko. wszystko bylo w porzadku do pierwszego okresu ktory nastapil w kwietniu. dwa dni przed okresem dostaalm 40st goraczki, dreszcze, problemy z oddychaniem i okropny bol w okolicy krzyzy. powtarza sie to niestety dwa dni przed kazdym okresem. bylam badana pod roznymi katami u roznych specjalistow, ginekologicznie tez jest wszystko w porzadku. dwa mc temu wykryto ze mam zastoj w nerkach (w prawej wiekszy) i ostatnio na usg wykryto ze mam ruchoma prawa nerke. (dodam ze moja mlodsza siostra chorowala na nerki refluks 4st i po kolejnej opreacji zmarla) lekarz podejrzewa ze te objawy moga wynikac z tej ruchomej nerki (ktora mogla opasc przy porodzie) i proponuje laparoskopowe podwieszenie tej nerki. czy jest to konieczne i na czym to dokladnie polega? jakie moga byc powiklania po tym zabiegu?? nie wiem czy zdecydowac sie na ten zabieg bo nie jestem do konca przekonana czy te objawy napewno wynikaja z tej ruchomej nerki?? czesto mam tez zapalenia. jest to uciazliwe bo goraczka przychodzi nagle i nie potrafie wtedy sama funkcjonowac juz nie mowiac opiekowac sie moim dzieckiem..
napisał/a: dimedicus 2009-12-22 19:50
Czy było wykonane dla potwierdzenia tej diagnozy urografia(badanie radiologiczne) w pozycji leżącej i stojącej.Objawy mogą wskazywać na ruchoma nerkę ale dobrze jest,potwierdzić w podanym badaniu.
napisał/a: ginger_84 2009-12-23 10:14
Tak wlasnie na urografi wyszla ta ruchoma nerka, zle sie wyrazilam ze na usg. Urografie mialam i na lezaco i na stojaco
napisał/a: dimedicus 2009-12-23 10:55
Gdyby nie stwarzało takich problemów,można pozostawić ale jak widać u Ciebie są te problemy i dlatego jest wskazanie do nefropeksji.Jest kilka metod podwieszenia nerki(nie opisuje gdyż i tak,to jest bez znaczenia)decyduje tu chirurg.Rokowania są dobre i przynoszą pozytywne efekty.Jeśli Masz wątpliwości skonsultuj się z innym lekarzem,