RTG zębów i próchnica w KAŻDYM leczonym zębie

napisał/a: ssylwia2 2011-02-18 19:01
Witam,
chciałabym zapytać czy możliwa jest taka sytuacja, że próchnica rozwija się w zębie zaplombowanym mimo iż on nie boli? Moja mama na zlecenie innego stomatologa wykonała rpześwietlenie wszystkich zębów- okazało się, ze w każdym lecoznym jest próchnica, kanały źle wypełnione.... Jak to możliwe tym bardziej, że nic nie boli?
Jestem trochę przerażona bo lecze zęby u tego samego stomatologa- zamierzam równiez zrobić prześwietlenie jeżeli sytuacja będzie identyczna jak u mamy to oczywiście poczynie odpowiednie kroki prawne jednak na chwilę obecną chciałabym zapytać czy takie sytuacje zdarzają się często?
napisał/a: Dorota851 2011-02-20 16:01
pewnie że zdarzając co z tego jesli jest wypełnienie ze niby zab leczony plomba jest w jakims cześci na jakies powierzchni tylko tam gdzie jej nie ma moze sie zrobic prochnica zalezy jak si edba o zęby co do leczenia kanałowego że źle sa kanały wypełnione to ponosi lekarz za to , ale to ze zęby z plombami maja dziury i ponosic o ta konsekwenncje lekarza jest bynajmniej niestosowne
napisał/a: ssylwia2 2011-02-20 17:15
nie mówie o sytuacji gdzie przy plombie pojawia się nowa mała dziurka( normalne jest że z czasem plomba się po prostu ściera) jednak jeżeli wypełnienie jest źle zrobione(np źle oczyszcozny ząb albo plomba nie wypełnia całego ubytku) to wg mnie odpowiedzialność za taką sytuację ponosi lekarz :) tym bardziej, że za to się płaci nie małe pieniądze- licząc moje leczenie w gabinecie stomatologicznym zostawiłam ponad 3 tys zł gdybym miała teraz wszystko naprawiać kolejny raz z własnej kieszeni to po prostu nie dam rady. Dodam, że do stomatologa chodze co pół roku.
napisał/a: Blackursus 2011-02-20 17:59
Sylwia- nie zycze Twojej mamie tego, ale jest to mozliwe, ze w wyniku bledow popelnionych przez dentyste, w zebie rozwinie sie tzw. prochnica wtorna. Radzila bym Wam zdiagnozowac rodzaj prochnicy u innego dentysty i na podstawie jego diagnozy ewentualnie powziac jakies kroki. Mowie, nie zycze tego, bo nie wyobrazam sobie zeby lekarz spartolil "robote" we wszystkich leczonych zebach.
napisał/a: ssylwia2 2011-02-20 18:17
Blackursus
moja mama ma już stwierdzoną próchnicę w każdym zębie który był lecozny - stwierdziło to dwóch niezależnych lekarzy stomatologów. Tylko stety lub neistety moja mama jest taka, że chce sprawę zostawić w spokoju - ja jestem zupełnym przeciwieństwem i wiem, że jeżeli u mnie sytuacja będzie wyglądać podobnie to zrobię wszystko aby taki dentysta nie wykonywał więcej swojej pracy bo jest to tragedia dla pacjentów, którzy pokładają nadzieję w prywatnych gabinetach stomatologicznych. W ogóle w głowie mi się nie mieści że można być takim konowałem :]
napisał/a: Blackursus 2011-02-20 18:20
No dobrze, tylko czy stwierdzono PROCHNICE WTORNA? To dosc wazne, jezeli chcesz skarzyc tego dentyste.
napisał/a: ssylwia2 2011-02-20 18:22
Blackursus nie mam pojęcia co to jest próchnica wtórna :) po prostu u mojej mamy pod wypełnieniem jest próchnica- nie wiem może ząb był źle oczyszczony, może źle założone wypełnienie....
napisał/a: Blackursus 2011-02-20 18:45
Prochnica wtorna powstaje w wyniku bledu lekarza; zle wypelnienie, nieodpowiednie wyczyszczenie zeba. Z Twoich opisow wyglada to na prochnice wtorna. W takim razie wspolczuje.Twoja mama nie powinna tego tak zostawic, jesli nie chce go sadzic, to przynajmniej powinna do niego wrocic zeby naprawil spartolone leczenie.O ile jest co naprawiac...
napisał/a: ssylwia2 2011-02-20 19:11
Blackursus niestety moja mama nie chce latać po sądach . Też doradzałm żeby poszła do lekarza i chociaż zdjęcie pokazała co jest nie tak i jak ząb był leczony. No ale cóż zmusić nie zmuszę. Z tego co mówił stomatolog to wszystko jest do naprawienia :) Sama mam wizytę najbliższą w połowie marca- do tego czasu wykonam prześwietlenie i skonsultuje z innym stomatologiem. Pójdę po prostu z dowodem i pokaże czarno na białym co jest nie tak. Niestety nie jest sztuką skończyć stomatologię sztuką jest być dobrym lekarzem :)
napisał/a: Blackursus 2011-02-20 19:24
No niestety i nie tyczy to tylko stomatologow... Pozdrawiam i zycze dobrego dentysty :)
napisał/a: ssylwia2 2011-02-22 15:09
Blackursus dzięki ;) mam nadzieje, że na takiego w końcu trafię zanim wypadną mi zęby po spartaczonym leczeniu innego stomatologa :)