rtg zatok

napisał/a: dominikaw2 2014-02-01 23:02
prosze o interpretacje rtg zatok, lekarz widzi tam zaciemnienie wygladajace jak polip lub torbiel, co o tym myslicie??? spac juz nie moge z nerwow..
napisał/a: radek07 2014-02-01 23:07
Można tu stwierdzić skrzywioną przegrodę i jakiś stan zapalny w lewej stronie jamy nosowej; ale trudno tu chyba będzie stwierdzić na sto procent co to może być, rtg jest mało precyzyjne. Czy problem trwa już długo, jakie masz objawy? Jeśli problem trwa bardzo długo najlepiej wykonać tomografie komputerową.
napisał/a: dominikaw2 2014-02-01 23:21
badanie zatok zlecil mi pulmonolog bo cierpie na dusznosci po minimalnym wysilku, podejrzenie astmy wysilkowej.. skierowal mnie teraz do laryngologa z podejrzeniem polipow:/ bo ponoc moze to byc powiazane z astma

od jakis 3 lat mowie przez nos, oddycham w sumie tylko buzia, ciagle mam ja otwarta... chociaz jak musze to jestem w stanie oddychac przez nos bo w jakims stopniu jest drozny
czuje jakym miala jakas kluchy w zatokach i gardle, ciezko mi sie oddycha, do tego srednio raz w miesiacu jestem przeziebiona, w gardle wykryto gronkowca ale nielicznie

czesto boli mnie glowa i zeby 7-8 (martwe zeby)...
napisał/a: dominikaw2 2014-02-01 23:23
a i w dziecinstwie mialam 2 razy zlamany nos, ponos sie wtedy jakis wyrostek przesunal ale mialo byc wszystko dobrze, i bylo przez jakies 20lat
napisał/a: radek07 2014-02-01 23:27
W momencie kiedy nie jesteś w stanie oddychać przez nos, zauważyłaś, która strona się bardziej zatyka??
napisał/a: dominikaw2 2014-02-01 23:39
wydaje mi sie, ze lewa strona jest gorsza choc juz sama nie wiem, ogolnie lewa strona twarzy mi dokucza ostatnimi czasy, pobolewal mnie polikiczek, zrobil mi sie jeczmien w lewym oku a od miesiaca drga mi prawie ciagle lewe oko... lykam magnez ale nie widac poprawy...
napisał/a: radek07 2014-02-01 23:42
Skoro to trwa około trzech lat, radziłbym wykonać tomografie komputerową, na tomografii będzie widoczne wszystko ze szczegółami.
napisał/a: dominikaw2 2014-02-01 23:59
dziekuje za odpowiedz Radku,
nie pozostaje mi nic innego jak uzbroic sie w cierpliwosc i leki uspokajajace oraz czekac na wizyte u laryngologa z nadzieja, ze skieruje mnie na TK i zajmie sie mna odpowiednio... u innych lekarzy slyszlam ciagle ze "taki moj urok i natura" tyle, ze mam dosc takiego uroku, ze od paru lat nie czuje sie zdrowa zupelnie...eh
napisał/a: radek07 2014-02-02 10:35
Z jakiego miasta jesteś? Masz gdzieś upatrzonego laryngologa? Pamiętaj, aby znaleźć dobrego lekarza najlepiej iść do szpitala, w którym specjalizują się w danej dziedzinie medycyny; w tym przypadku laryngologi; idąc do małej przychodni możesz nie uzyskać odpowiedniej pomocy.
napisał/a: dominikaw2 2014-02-02 16:29
Jestem z malej miesciny kolo lodzi, do lekarza jezdze do lodzi... skierowanie do laryngologa jest do tej samej przychodni gdzie chodze do pumunologa, tam bedzie bezplatnie... zobacze co mi tam powiedza... jak co to ooprosze lekarza 1 kontaktu o nowe skierowanie...
Mozecie mi kogos polecic w miescie lodzi?