RTG ZATOK - Pogrubienie śluzówki zatoki..

napisał/a: burza011 2014-03-20 18:18
Witam od miesiąca mam stan podgorączkowy 37,2( wczesniej zawsze miałem 36,6 ) ..zaczeło się wszystko ok bólu gałek ocznych + bólu skroni.. Mam zrobione większość badań krwi w tym CRP I OB wszystko OK w normie..okulista OK .. Usg brzucha OK .. Dziś zrobiłem rtg zatok .. wyszło coś takiego Pogrubienie śluzówki przy ścianie bocznej lewej zatoki szczękowej .Pozostałe zatoki przynosowe powietrzności prawidłowej.. Czy ten stan podgorączkowy może mieć coś z tym wspólnego?> dodam ze schylajac się moment i czuje pulsowanie w skroniach oraz zaraz robie się czerwony.. nie mam kataru jedynie zauważyłem czasem zatkana dziuerke w nosie.. Ból głowy promieniuje od skroni czoła i do potylicy .. już nie mam pojęcia od czego to może być...Dodam że gdy nacisne na gałki oczne to mnie bolą . Prosze o jakieś rady ewentualnie jakie jeszcze można zrobić wyniki ponieważ męczy mnie ten stan podgorączkowy.. Co dziwne wieczorem temperature mam prawidłową.. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.
napisał/a: radek07 2014-03-20 20:12
Rtg masz na płycie? Jaki lekarz zlecił rtg? Która strona nosa się zatyka; od jak dawna się zatyka?
napisał/a: burza011 2014-03-20 20:22
Lekarz rodzinny skierował mnie na to badanie, Mam zwykłe zdjęcie rentgenowskie zatok , co do nosa nigdy nie zwracałem uwagi na to iż jest zatkany ostatnio czytałem właśnie że objawia się to w zatokach i faktycznie zaobserwowałem to u siebie ale rano po przebudzeniu w dzień jest wszystko OK, Dzis rano miałem prawą strone zatkaną..A od kiedy tak mam nie mam pojęcia ponieważ nigdy nie zwracałem na to uwagi nie miałem żadnych objawów typu kłopoty z oddychaniem czy katar.. Czy jest w ogóle taka możliwość aby od tego mógł utrzymywać się tak długo stan podgorączkowy i ból głowy ?
napisał/a: radek07 2014-03-20 20:46
Stan podgorączkowy w tym przypadku jest możliwy; ale wydaję mi się, że coś jest z tym powiązane. Czy prawa strona nosa odtyka się i zatyka podczas leżenia na danym boku; czy lewa też się czasem zatyka i odtyka w zależności od danego boku? W jakich okolicznościach zaczął się problem? Wdychałeś jakieś chemikalia; palisz coś? Robiłeś testy alergiczne lub wymaz z nosa?
napisał/a: burza011 2014-03-20 21:16
Leżąc na boku nie zaobserwowałem zatkanego nosa . Jedynie tak jak pisałem rano po przebudzeniu mam zatkany nos i to jest jedyny objaw.. Zaczeło się wszystko od bólu gałek ocznych ,skroni i podwyższonej temperatury a tak żadnych problemów z nosem nie miałem .Jedynie przy schylaniu czuje pulsowanie w skroniach.. Co do chemikaliów nigdy nic nie wdychałem ale pracuje w rolnictwie więc opryski różnego rodzaju czasem wdycha się , Nigdy w życiu nic nie paliłem i nie palę . Kilka lat temu miałem katar łzawienie oczu wtedy miałem robione testy alergiczne ale nic nie wykazały a katar przeszedł bez brania leków. Wtedy właśnie nie wiadomo z czego to było, Wymazu nie robiłem jutro idę znów do lekarza rodzinnego zobacze co powie ale obawiam się że znów przypisze jakiś antybiotyk.. i dalej będe się truć niepotrzebnie. ( Dodam jeszcze że jakieś 2 lata temu miałem kanałowo leczoną jedynkę od tego czasu czuje taką "grudkę " nad zębem przy korzeniu gdy dotykam to pod nosem troche boli .. nie wiem czy może to coś mieć wspólnego z tym.
napisał/a: burza011 2014-03-21 18:27
Dziś byłem u lekarza rodzinnego dostałem recepte następującą : Rhinoargent 20ml / i Sinupret tabl.. // Nie wykupiłem jeszcze tych lekarst ponieważ już nie wierzę temu lekarzowi tydzień temu stwierdził ze mam coś na nerce i faszerowałem się antybiotykiem KEFLEX ( Wyczytałem że ten lek jest również na zapalenie zatok przynosowych więc dlaczego nic nie pomógł? ) Dał mi jeszcze skierowanie do laryngologa ale powiedział żebym poszedł jak te leki nie pomogą.. wpisał na skier.. przewlekłe zapalenie zatoki .W poniedziałek jeśli na NFZ beda kolejki udam się do laryngologa prywatnie. Dodam ze CRP I OB we krwi miałem idealne zresztą reszta wyników również jak to możliwe .. ? Skoro od miesiąca mam stan podgorączkowy i bóle głowy .. Doradzi ktoś jakie teraz jeszcze zrobić samemu sobie wyniki ? Wymaz z nosa i gardła zrobić ? czy coś innego ?
napisał/a: radek07 2014-03-21 19:36
Z doświadczenia wiem, że można mieć problem z zatokami i jamą nosową i OB będzie w normie. Uważam, że można by spróbować użyć tych dwóch przepisanych leków i zobaczyć czy będzie jakaś poprawa. Jeśli nie pomogą, wtedy do laryngologa; zapytać o tomografię, wymazy i testy alergiczne. Najlepiej jakbyś kupił zestaw do płukania nosa 'sinus rinse'; w zestawie jest butelka + sól; płukanie w tym przypadku mogłoby coś pomóc, ale płukanie bez z soli; tylko samą, czystą, przegotowaną wodą.
napisał/a: burza011 2014-03-21 19:57
Ok wielkie dzięki za info. A wymazu nie ma sensu robić ?
napisał/a: burza011 2014-03-21 20:49
...Pisał pan że wymaz póżniej już nie przeczytałem tego więc tak zrobie najpierw te leki a jeśli nie przejdzie to wymaz i reszta ..
napisał/a: ~Anonymous 2014-03-21 20:53
burza011 napisal(a): A wymazu nie ma sensu robić ?

Wymaz powinno się zawsze zrobić by wykluczyć patogeny. Do laryngologa się wybierz bo na pewno lepiej Cię poprowadzi niż lekarz pierwszego kontaktu. Pozdrawiam.
napisał/a: burza011 2014-03-23 15:11
2 dzień stosuje SINUPRET + Spray rhino argent lekarz przypisał mi 3x1 tab ja biore 3x2 tabl faktycznie głowa juz troche przestała mnie boleć jednak cały czas mam stan podgorączkowy który odczuwam poprzez osłabienie... i tak juz miesiąc czasu ta temp.. wcześniej nie miałem kataru teraz mam ale myśle że jest to spowodowane tymi lekami... Po jakim czasie powinna być jakaś poprawa stosowania tych leków chodzi mi o o ten stan podgorączkowy i ogolne osłabienie... Lekarz twierdzi ze 37,2 to praktycznie normalna temp..ból głowy od miesiąca i osłabienie w końcu wyszło że coś z tą zatoką a lekarz podsumował mnie po weryfikacji wyników "pan jest okazem zdrowia Ehh ;)
napisał/a: burza011 2014-03-24 15:11
Dodam zdjęcie rtg zrobione tel... ; D na skanie nic nie widać,.. tak jak pisałem lekarz zasugerował mi że jestem "okaz zdrowia" a mnie od miesiąca boli głowa.. i 37,2 temp.. co ciekawe w nocy i z rana mam 36.6 w dzien temp sie podnosi.. do tego czasu wydałem z 250 zł na leki i 0 poprawy najgorsze jest to trucie się nimi.. Kataru praktycznie nie mam jedynie to zatkana lewa dziurka w nosie ale tez nie zawsze. Gdy smarkam czuje zatykanie sie na chwile uszu..już nie wiem czy to w ogóle jest od tych zatok : / Widać coś na tym zdjęciu ? Z góry dziękuje za pomoc ..i stracony wasz czas...