rtg klatki piersiowej

napisał/a: monika2434 2014-03-20 20:21
witam odebrałam dzis rtg klatki piersiowej, wynik pluc ok, ale zaznaczone jest serce w calosci powiekszone co to oznacza. Poszlam do lekarza bo zacelam zle sie czuc w nocu budzilo mnie szybkie bicie serca, w miescie ide musze przystanac i opoczac chwilami brakuje mi powietrza, serce wali jak mlot, aktualnie ogolny zapisal mi tabletki na spowolnienie pulsu bo mialam 120,ale dalej czuje dyskomfort w sercu tak jakby miało mało miejsca , ktos je sciskal, wyniki tsh, potas kreatinina ok, jakies trzy tygodnie robilam rutynowe badanie rtg bylo ok ale wtedy ok sie czulam ,ake teraz wynik jest inny i czuje sie fatalnie
napisał/a: MOJA PORADA 2014-03-29 20:13
Zmierz sobie ciśnienie tętnicze. Wartość nie powinna przekroczyć u osoby dorosłej 140/90 mm Hg. Możesz spróbować zaparzyć sobie melisę. Warto wybrać się też do kardiologa. Pozdrawiam.
napisał/a: Wasztyl 2014-04-01 23:07
Nie wygląda to dobrze. Zrób sobie echo serca, koniecznie.

Pozdrowienia
napisał/a: monika2434 2014-04-02 07:14
kardiolog za miesiac 13 maja, ogolny zapisal mi pramonal wczesniej miałam hydroxyzinum, ale i tak obydze się w nocy bo serce mi wali, czuje jak szybko bije, tak jakby ktos nalgle Cie przestraszyl, powietrza mi chwilami tez brakuje ale trzy glebokie wdechy i jest ok zaraz, moze to nerica grzecznie mowiac lub depresaj
napisał/a: Wasztyl 2014-04-03 11:42
Hydroksyzyna może powodować duszności i bezdechy nocne, także ją odstaw.
Nie wiem dlaczego przepisał Ci Pramolan? To silny lek przeciwdepresyjny i przeciwlękowy...

Na stres można "zwalić" wszystko:D a co najgorsze często stres jest przyczyną, jednak stres nie powiększa serca. Zawsze wynik rtg mógł dać mylny obraz ale to echo serca na prawdę warto zrobić.

Na dzień dzisiejszy w sumie możesz:
Sprawdzić stężenie potasu i magnezu we krwi.
Pić leki o działaniu moczopędnym - zmniejszą obciążenie serca. ( Przy czym prosiłabym o podanie ciśnienia jakie masz tj rano, popołudniu i wieczorem - żeby dobrać coś odpowiedniego)

pozdrawiam