RTG klatki piersiowej - powtórne

napisał/a: Rashgarroth 2014-03-31 16:10
Witajcie mam ... 20 lat , poszedłem do lekarza z powodów ze zdrowiem on mi kazał iść na RTG klatki piersiowej bo niby coś tam z oskrzelami , tylko że 3-4 miesiące wcześniej miałem badanie RTG kręgosłupa , ja jako że jestem zielony bezmyślnie jej zaufałem zachowałem się jak idiota ... nawet zgode podpisałem tylko że nikt mi nie mówił nigdy o skutkach tego badania , gdy przyszedłem do domu rodzice powiedzieli mi że jestem nienormalny nie wiedziałem o co chodzi , i wiem że od tego można dostać raka np ... powinienem się martwić ? już pewne jest że coś mi będzie ? dałem się oszukać lekarce bezmyślnie wypisała to skierowanie nikt mnie nie poinformował o zagrożeniach , ale i tak to jest mój błąd jestem kompletnym idiotą . Boje się że zachoruje na coś !
napisał/a: Aniaa1 2014-03-31 19:05
Z tego co ja się orientuję bezpieczna dawka takich prześwietleń to 6-8/rok. Urządzenia są w coraz lepszej rozdzielczości i nie trzeba w związku z tym nie trzeba kierować takiej dużej wiązki na człowieka jak kiedyś.
napisał/a: Rashgarroth 2014-04-01 14:59
nie wiem to ośrodek stary sprzęt , teraz czuje się beznadziejnie i coś mnie piecze jestem kretynem i kompletnym idiotą czułem się w miarę dobrze , i mimo wszystko zrobiłem to RTG bezmyślny ze mnie człowiek ;(