roztocza kurzu domowego atakują

napisał/a: antra 2007-08-30 13:33
jestem wściekły, bez przerwy piorę koce, pościel, firany itp czyli wszystko, na czym mogą osiadać roztocza i nadal mam dziwne zaczerwienienie w okolicach zgięcia łokcia a do tego dostałem zapalenia spojówek... czy ktoś może mi pomóc? stosowałem niegdyś acarosan ale nie przynosił zapowiadanych efektów... kolega podpowiedział mi abym w aptece zapytał o allergoff! czy ktoś z Was używa tego preparatu? czekam na opinie:) pozdrawiam!
napisał/a: dziuma1 2007-08-30 15:00
niestety kurz bedzie nawet jesli bedziesz czyscic wszystko kilka razy dziennie,ja tez mam ta alergie,biore od kilku lat allertec.od 3 lat 2 razy dziennie,to mi pozwala wmiare funkcjonowac ale zanim do tego doszlam bralam wszystkie mozliwe leki ze wszystkich grup.od pozitanu,przez telfast,zyrtec wirlix(to te same leki),loratadyne,claritine(to tez to samo)fenistil,i jeszcze duzo innych,niestety ale trzeba probowac ktorys tobie tez pomoze
napisał/a: antra 2007-08-31 10:41
Wydaje mi się, że najskuteczniejsze będzie zaatakowanie powierzchni, na których osiadają i w ten sposób unicestwienie ich już na dzień dobry, dlatego kupiłem allergoff:) ze strony producenta wyczytałem, że preparat działa nawet przez 6 miesięcy od spryskania! zapowiada się ekscytująca walka:))

[ Dodano: 2007-09-06, 13:30 ]
a wracając jeszcze do Allergoffu- spryskałem całe mieszkanie i muszę powiedzieć, że powoli powoli odczuwam różnicę:) ale więcej nie napiszę żeby nie zapeszać:P
napisał/a: dominik991 2007-09-12 12:58
Witam wszystkich,mam takie pytanie ,jestem uczulony na roztocza,pracuje w biurze juz 4 lata gdzie przez caly dzien mam kontakt wlasnie z roztoczami,wykladzina dywanowa,cale 8 godz przy komputerze,wentylacji prawie nie ma ,bo nie ma onka,.Czy jest mozliwe ze przez to uczulenie robi mi sie tlusta skora,glownie czolo, kolo nosa i czubek glowy,wydaje mi sie ze jest to zapalnie lojotokowe skory.Czy ktos mial podobny problem.Prosze o rade co dalej robic.
Pozdrawiam
napisał/a: ~Anonymous 2009-05-02 11:15
Do poczytania i swobodnych przemyśleń:

http://oczyszczaczepowietrza.blox.pl/2009/04/Roztocza.html
napisał/a: gabi44 2012-10-17 16:33
Od bardzo dawna walczyłam z alergią na roztocza i osobiście mogę polecić doskonałe urządzenie ultradzwiękowe UPR. Od czasu jak je kupiłam nastąpiła olbrzymia poprawa mogę nawet powiedzieć, że mam po prostu spokój. Myślę, że to chyba najskuteczniejsza rzecz jaką można obecnie znaleźć. Ja kupiłam na www.e-virja.pl
napisał/a: matylda_kran 2012-10-19 10:58
Hmmm nie pomyślałabym o allertecu, dzięki za podpowiedź :) U mnie w domu też kurz wiecznie wszechobecny :( A może nawilżacz by pomógł?
napisał/a: allergolog777 2012-11-05 00:14
Płyny przeciw roztoczowe są skuteczne. Polecam. Pozdrawiam Ps. mało Pan napisał o swojej alergii. Może to nie tylko alergia na roztocza, może trzeba szukać innej przyczyny pana dolegliwości.

dr med. Marzena Gajewska