Rozszerzone naczynka krwionośne

napisał/a: spider49 2009-06-01 14:19
Witam,
Od dziecka miałam rozszerzone naczynka krwionośne, z tym że nie przeszkadzało mi to do teraz... Mam 14 lat i zależy mi (jak kazdej nastolatce ;) ) na ładnym wyglądzie. Byłam juz u dermatologa ale szczerze mówiac nic to nie dało. Pani dermatolog przepisała mi Pharmaceris Vita Capilaril Ireny Eris. Zużyłam już dwie tubki ale nic nie pomogło!!!!
Nadal mam widoczne takie naczynka czerwone na policzkach i nie wygląda to zbyt estetycznie ;(
Na dodatek mam bardzo jasna karnacje i wszelkie pudry, korektory są zbyt jasne... a nie chce robić sobie takiej ochydnej tapety jak barbie! ;<
Prosze pomóżcie mi! Napiszcie jak zlikwidowac te przebarwienia, ( o ile się da)
jak pięlęgnować taka skore, jakich kosmetyków uzywac itd ;)
Z góry dziex za pomoc
napisał/a: spider49 2009-06-19 14:48
Pomóżcie!! Szukałam odp w internecie ale niezbyt są szczegółowe ;(
proszę o pomoc i dobre rady jakiegoś dermatologa ale i nie tylko! Może ktoś ma podobny problem jak ja.... PISZCIE proszę
napisał/a: mloda200 2009-06-28 15:30
W takim przypadku najrozsądniejszym i dającym b. widoczne rezultaty jest zabieg laserowy (1 nie wystarczy, aby pozbyć się wszystkich widocznych naczynek). Z kosmetyków zdecydowanie lepsze są firmy Iwostin, ale mogą tylko w niewielkim stopniu zmniejszyć naczynka i raczej zapobiegają niż leczą.
Na pęknięte naczynia nie pomoże żaden krem, tylko odpowiedni zabieg. Radze zapytać w dobrych salonach kosmetycznych o rożne zabiegi wzmacniające naczynka.
Albo skonsultować się z odpowiednim specjalistą i pomyśleć o laserowym domknięciu naczynek...
napisał/a: spider49 2009-06-30 11:43
Ale czy na pewno nie ma jakiegoś innego sposobu na pozbycie się tych przebarwień niż laserem? Niekoniecznie chodzi mi o ich całkowite usunięcie... Słyszałam ze te kremy z serii Ireny Eris do cery naczynkowej naprawdę mogą całkowicie usunąć te pęknięte, a widoczne naczynka na skórze.
napisał/a: mloda200 2009-07-01 19:47
No niby są inne metody, np. niektóre salony kosmetyczne wykonują zabiegi z parafiny, ultradżwięki, jonoforeza, koloroterapia, naświetlanie lampą sollux itp, itd. Laser z tego co się oriętuje nie jest przeznaczony dla każdego pacjęta. Trzeba spełnieć określone kryteria.

Samemu oprócz kosmetyków mozna stosować odpowiednie suplementy: vit K i C, które uszczelniają i wzmacniają naczynia oraz krzem itp.
napisał/a: mloda200 2009-07-01 19:49
A tak w ogole... skoro uważasz kosmetyki Eris za skuteczne, to po co szukasz innych rozwiązań?
napisał/a: azucena 2009-07-01 21:47
Dzień Dobry,

Leczę się z trądziku i naczynek od 14 roku życia(mam 25 lat). U mnie prawdopodobnie zapoczątkowało to nerwy i częste narkozy podczas operacji. Próbowałam różne kremy od nawilżające,przez z wysokim faktorem aż do naczynkowych i do cer z trądzikiem różowatym. Trądzik wyleczyłam dzięki Eris, równowagę przywróciłam dzięki La roche Posey. Teraz cuda robi z moją twarzą Iwostin z SPF50+ i krem myjący z Olay do wrażliwej.

Pomogło mi:
-rzucenie papierosów
-rzadkie wychodzenie na mocne słońce
-mycie twarzy tylko raz dziennie
-utrzymywanie twarzy cały czas nawilżonej
-delikatny krem myjąco-nawilżający(zero pilingów)
-maseczki nawilżające z Nivea
-kosmetyki dla niemowląt
Polecam
a)Wiosna i jesień
- kremy nawilżające jak Eris(ok.40 zł)
b)Lato
-kremy z 50+, lekkie, łatwo i szybko wchłaniające(polecam Iwostin-ok.35zł),
- do skóry krem przeciw opalaniu się np:Avon dla dzieci z SPF 25+(zielony ok40zł)
c)Zima
- krem Nivea(S.O.S dla twarzy w czasie silnego uczulenia,po jakimś czasie występowały uczulenia)
- kremy dla dzieci z SPF 25+ i ochroną przed wiatrem,mocno nawilżające chyba np:Dermaderis(nie pamiętam nazwy-ale cudownie pomógł, wspaniałe uczucie pełnego nawilżenia)
-krem pod oczy nawilżający(miałam z Eris wyleczyło cienie ale kiepsko nawilżał)

Odradzam:
-słońca!!!
-przegrzewania skóry
-kosmetyków z alkoholem
-pellingów do twarzy
-częstego mycia twarzy w ciągu dnia
-tarcia twarzy(kiedyś miałam nerwowy tik [przecierania twarzy dłonią, i zdrapywania suchych skórek paznokciami,efekt tysiące bakterii przenosiło się z rak na twarz, uczulenie gwarantowane)
- maseczek do twarzy(mimo ze Nivea mi pomogła, to inne działają wybiórczo)

Z kosmetyków odradzam
- Avene(uczuliło od początku)
- La roche posey(mimo że wyleczył mi skórę, silnie uczulił później,wystarczy raz na rok korzystać z niego, później lepiej go zmienić)
- Eris(wyleczył,ale nie polepszył)
-Dove i krem nawilżający z Olay(zawiera alkohol, uwaga)
-Ziaja zielona(brak jakichkolwiek efektów,trudno się wchłania)
-Lirene(katastrofa,wysusza,uczula)


Moje pytanie odnośnie tego lata
Wyleczyłam twarz (dość dobrze) z popękanych naczynek i rumieńców. Rzadko już miewam uczulenia czy czerwone,piekące,płaty. Zauważyłam ze wrócił mi znów trądzik różowaty. Zbliża się lato chce udać się do dermatologa i zapytać się odpowiedni zabieg laserowy. Ale do tego momentu szukam kremu z wysokim filtrem i do cery naczynkowej z trądzikiem. Delikatnego,nie uczulającego najlepiej na wodzie termalnej.
napisał/a: mloda200 2009-07-02 00:23
Jeśli chodzi o laser, to przeszkodą jest słońce i opalona skora (nie wiem czy zawsze). Tego typu zabiegi (zazwyczaj) wykonuje się zimą i b. wczesną wiosną.

W przypadku kosmetykow do pielęgnacji cery naczynkowej z trądzikiem niestety nie oriętuje się :(
napisał/a: pata11 2009-07-02 00:38
Dobre efekty (tak słyszałam) w leczeniu rozszeżonych naczynek oraz t. różowatego przynosi kuracja żelem Kolagen Platinum.
napisał/a: spider49 2009-07-02 10:53
mloda200 napisal(a):A tak w ogole... skoro uważasz kosmetyki Eris za skuteczne, to po co szukasz innych rozwiązań?

Szukam innych rozwiązań bo mogą się okazać lepszym sposobem na pozbycie się popękanych naczynek!
napisał/a: Majkelox 2009-07-02 11:59
Witam mam ten sam problem z rozszerzonymi naczyńkami krwionośnymi stosuje już rózne maśki,kremy,pianki i nic mi nie pomogło od 2lat i myśle że niema żadnej maśki kremu pianki itp po których nie będziesz już miała żadnych naczyniek krwionośnych. Choć mam 14lat jutro ide do dermatologa spytać sie o tej laser ile to kosztuje czy jest bezpieczne itp.
napisał/a: mloda200 2009-07-02 12:05
Majkelox napisal(a):ide do dermatologa spytać sie o tej laser ile to kosztuje czy jest bezpieczne itp.


Cena w zależności od salonu to między 400, a nawet 1000 zł. Radze poszukać salonów i ich cenników w google.pl :))
Czytałam gdzieś, że przy ciemnej karnacji i złym wykonaniu zabiegu mogą powstać przebarwienia itp.