Rozstęp Mięśni Prostych Brzucha

napisał/a: Alexy1 2015-08-26 18:02
Witam. Dziś rozpoznano u mnie tzw. "rozstęp mięśni płaskich brzucha" metodą RTG jamy brzusznej. Ale od początku. Jestem młodym człowiekiem. Posiadam pracę, w której niestety trzeba dźwigać, unosić wiele przedmiotów, schylać się, przekładać. Przy każdej z tej czynności brzuch pracuję na maksymalnych obrotach. Jest spięty prawie całe 8 godzin roboczych. I własnie wtedy następuję Moje dolegliwości zwiazane z moim przypadkiem, czyli: Dyskomfort w okolicy pępka, pobolewanie/kłucie, uwypuklenie, które tak jakby "ciągnie" gdzie nie mogę się potem wyprostować.

Dziś chirurg potraktował mój przypadek chyba zbyt pobłażliwie. Kazał mi zmienić pracę. Zero dźwigania. No ale wiemy o tym bardzo dobrze, że nie jest wykonalne dla mężczyzny. gdyż praktycznie wszędzie się coś dźwiga. Chirurg oczywiście nie powiedział mi co z tym dalej robimy. Kazał przyjść za miesiąc jeżeli dolegliwości nie znikną. Ale z tego co wiem takie dolegliwości bez "pomocy" nie znikną. Uwypuklenie samo się nie cofnie, prawda?

jeżeli mieliście Państwo z tym już do czynienia to napiszcie mi co z tym zrobić? Mógłbym zmienić chirurga, chyba nawet to zrobie ale są takie terminy, że szok...

Słyszałem, że na takie cos można założyć specjalną siatką uniemożliwiającą rozrastanie się tego paskudztwa. Jeżeli tego nie wyleczę to z tego może się zrobić przepuklina, prawda?

Za wszystkie odpowiedzi Z góry dziękuję :)