Rozstęp mięśni prostych brzucha

napisał/a: Berry 2007-10-25 17:42
Witam! Na początku chciałbym przywitać się z forumowiczami, gdyż jestem nowym użytkownikiem :) Przejdźmy więc do rzeczy.

Po kilku wizytach u chirurga okazało się że mam przepuklinę w kresie białej. Po przyjęciu do szpitala okazało się ze jest to tylko rozstęp mięśni prostych brzucha, bądź rozstęp kresy białej. Schorzenie objawia się małym wypukleniem na mięśniu, które ma szerokośc ok 5 centymetrów (od kresy białej w prawo), i znajduje się na ok trzech centymetrach długości kresy białej. Po większym wysiłku wypuklenie powiększa się, przy czym przy nacisku wklęsa z powrotem.

Uprawiam sport, który często wymaga dużego wyciłku mięśni brzucha. Nie odczywam bólu w miejscu schorzenia, choć po dluższym czasie trenowania przy dotyku troszke boli.

Mam teraz pytanie czy takie coś powinno się naprawić? Szczególnie mi to nie dokucza, ale troszke mi to przeszkadza. Jakby wyglądał zabieg? Z tego co wiem to podobnie jak przy przepuklinie...

Liczę na informacje na ten temat, równierz osób mających doświadczenie z rozstępem mięśni prostych brzucha :)

Pozdrawiam
Łukasz