Rozpoznanie - Grypa jelitowa. Kilka pytań.

napisał/a: buuren7 2012-07-26 10:28
Witam.

W środę (18.07.2012) wracając do domu, wchodząc po schodach coś mnie strzykło w brzuchu delikatnie i nagle pojawiły się jakieś plamy przed oczami.

Poszedłem na pogotowie zrobili EKG i cisnienie zmierzyli i wykazało mi że wszystko mam w normie. Kolejnego dnia czułem się normalnie, ale juz kolejnego powrócił dziwny stan.

Ten stan to zniechęcenie do pracy, brak zainteresowania czymkolwiek, rozkojarzenie - jakbym był czymś odurzony.
Zaczęła się przy tym biegunka i kilka razy mnie mdliło do wymiotów.

W piątek wybrałem się do rodzinnego i stwierdził grypę jelitową, przepisał Nifuroksazyd, Smecte oraz Gastrolit.

Zrobiłem badanie moczu, krwi. Okulista tez mnie nie ominął ale oczy mam sprawne. Jutro idę na wizyte kontrolną.

Niestety ale podczas leczenia jadłem to co podał mi ojciec. Nie stosowałem jakiejś ścisłej diety...

Wczoraj czułem się prawie tak jakbym był zdrowy, zjadłem na kolację sucharów kilka i trochę paluszków słonych. Dziś znów mam ten dziwny stan zmęczenia i rozkojarzenia.

Chciałbym zapytać:

- Czy jak nie stosowałem diety to czy choroba nie zostaje zwalczona poprawnie ?
- Przepisano mi Loperamid dodatkowo, opcjonalnie. Mogę go brać razem z tymi lekami co wymieniłem wyżej ?
- Czy objawy zmęczenia, rozkojarzenia, dziwnego samopoczucia to mogą być objawy tej grypy ?

Czekam jeszcze na kardiologa, bo mam podejrzenie wypadania jakiegoś płatka w sercu. Może to też przez to ?

Za odpowiedzi serdecznie dziękuje :)
Pozdrawiam :)
napisał/a: delinka79 2012-07-26 10:54
grypa jelitowa to wirusowka wiec mozesz miec objawy infekcji wirusowych, jak najbardziej oslabienie, rozkojarzenie itd leki dostales dobre , loperamid w razie tylko silnej biegunki , mozna laczyc jak najbardziej , dieta lekkostrawna
napisał/a: buuren7 2012-07-26 11:05
Jak na sniadanie i kolacje zjem suchary i na obiad troche ryzu rozgotowanego to bedzie dobra dieta ?

Leżenie w łóżku jest przy tym rodzaju choroby wskazane chociaz nie mam gorączki ? :)
napisał/a: delinka79 2012-07-26 11:11
a po co lezec mozna chodzic ale po domu bo zarazasz innych ludzi takze po sklepach sie nie szwędaj, duzo pic najlepeij woda mineralna niegazowana , gotowany ryz i marchewka bo zatrzymuja wode w sobie, zero nabialu, suchary i bedzie dobrze a na przyszlosc myc owoce przed jedzeniem ;)
napisał/a: buuren7 2012-07-26 11:58
Dziękuje za szybkie porady :) Wprowadze je w życie bo się troche męczę przez tą moją nieodpowiedzialność :) Pozdrawiam.