różowe lekkie plamienia w ciąży

napisał/a: monia12061 2009-12-05 14:55
witam!
jestem na początku 9 tyg ciąży licząc od daty ostatniej miesiączki. jakiś tydzień temu zauważyłam u siebie chwilowe pojawienie się różowej (jakby śluzu z krwią) wydzieliny z pochwy. trwało to tylko chwilę, pożniej było już żółte ( ponieważ mam infekcję ale lekarz na razie nie chce jej leczyc antybio bo mówi że to za wcześnie). w tym samym dniu wcześniej dużo chodziłam i wykonywałam prace fizyczną. nie wiem czy na wskutek tego bardzo bolały mnie plecy w okolicy krzyżowej. również dwa dni wcześniej współżyłam z mężem choć robimy to bardzo rzadko.pojechałam do lekarza ktory na usg nic zlego nie zaobserwowal u dziecka choc moglo nastapic mikroodklejenie niewielkiej ilosci lożyska najpewniej na wskutej wysilku. zalecil odpoczynek i lezenie i duphaston2x1. staralam sie odpoczywac. wczoraj znów pojawilo sie podobne plamienie znow trwało 15 sek z dużą ilością białego śluzu. bylam wówczas w toalecie podczas oddawania stolca.bola mnie plecy. i potem znow spokoj. od razu wrocilo zołte plamienie. o co chodzi? czy to zagraża poronieniem?
w poprzediej ciązy miałam plamienia jaso brązowe ale trwały nieprzerwanie 3 dni. i juz do konca ciąży się nie pojawily. teraz lekko pobolewa mnie brzuch tak jak na miesiączkę ale trwa to krótko i nie jest mocne.czy tak się zdarza?
napisał/a: wikam2 2009-12-05 15:22
W pierwszej połowie ciąży krwawienie pojawia się u około 30% kobiet (w większości przypadków ciąża zostaje utrzymana i rodzi się zdrowe dziecko). Krwawienie takie oczywiście nalezy skonsultować z lekarzem. Ten z kolei prawie zawsze każe wypoczywać i żazywać progesteron
Ból podbrzusza może być związany z rozciąganiem macicy.
Jesli byłaś u lekarza i on twierdzi, że wszystko jest ok to tak jest :)
Zgłoś się do gina jesli krwawienie stanie sie obfitsze.

Bardzo dużo kobiet w ciąży ma takie objawy jak Ty :)