Różnorodne objawy - od czego zacząć?

napisał/a: robert88 2013-12-10 21:26
Witam,jestem nowy na forum i mam nadzieje, ze znajde jakies odpowiedzi lub chociaz wskazowki w drodze do lepszego samopoczucia;) Mam 25 lat, od kilku lat pracuje fizycznie. Wymienie troche niepokojacych mnie objawow:
* Od ok 3 tygodni, moze miesiaca mam codzienne bole glowy, raz przod i boki (skronie), gora rowniez sie zdarza, tyl tak samo; nie sa bardzo mocne, tzn potrafie z nimi jakos funkcjonowac i z reguly utrzymuja sie dlugo, wystepuja o kazdej porze dnia
* bole oczu i okolic, czasami mam wrazenie zlego widzenia
* gorace policzki, oczodoly, czolo (temp ciala w normie)
* bole szyji, najczesciej tyl i lewa strona, bole miedzy lopatkami, czasami z przodu w klatce piersiowej, czasami boli bark
* zatkany nos ale brak wydzieliny, czasami troche po gardle splynie ale nie jest ropna
* kilkunastusekundowe szarpania w klatce piersiowej w okolicy serducha (od jakiegos czasu zmniejszyly sie bo zaczalem brac koenzym q10 i omege3)
* czasami lekkie bole i klucia w klatce (kilkakrotne EKG nic nie wykazalo)
* szum uszny
* uczucie ucisku glowy albo rozpierania
* ciagle zmeczenie, oslabienie
* brak checi do pracy i problemy z koncentracja, skupieniem
* sennosc (spie po 8-9h)
* od tygodnia nudnosci sporadyczne, czasami biegunka, wymiotow brak
* gorace kolana rowniez sporadycznie wystepuja (niezaleznie od wysilku)
* brak checi do wyjezdzania gdziekolwiek, jezdzenia na dluzsze zakupy a co dopiero na imprezy (nie pamietam kiedy bylem gdzies ze znajomymi na dyskotece czy zabawie), mam wrazenie ze zrobilem sie aspoleczny
* czesto mam wrazenie goraca i ze zaraz zemdleje
* gdy cos mnie nagle zaboli itp to odrazu mam najgorsze mysli co do pochodzenia bolu, nie potrafie tego zbagatelizowac, odrazu serce bije szybciej, jakby nerwica jakas sie wlaczala?
* ogolnie jestem podatny na rozne czynniki psychiczne, na duzo rzeczy, ktor np nie powinny mnie obchodzic za bardzo reaguje, przemyslam itp, nie potrafie puscic w niepamiec
* mialem w tym roku wypadek samochodowy (obrazen brak) i i kilka nie milych doswiadczen emocjonalnych

Niektore objawy wystepuja sporadycznie i od dawna, niektore pojawily sie ostatnie czasy. Chyba o zadnych nie zapomnialem.
Badania krwi (morfologia, tsh, cukier) kilka miesiecy temu robione nic nie wykazaly, jedynie cukier na granicy gornej normy. Pod jakim katem sie przebadac, tnz jakie badania mozna na wlasna reke jeszcze zrobic? W piatek ide do laryngologa z tymi szumami. Juz kiedys lekarz rodzinny sugerowal mi wizyte u psychologa (po moich bolach/kluciach w klatce i EKG ktore bylo w porzadku). Moze to tylko psychika ale boje sie powazniejszych rzeczy i chcialbym je jakos wykluczyc. Bede wdzieczny za wszelkie porady od czego zaczac terapie lub badania.
Pozdrawiam
napisał/a: joannanr1 2013-12-11 12:28
Zrób sobie badania w kierunku boreliozy , pozdrawiam
napisał/a: robert88 2013-12-11 18:08
Dziekuje, tak zrobie. Jeszcze jakies warto sprobowac, cos z morfologii? Mozna zrobic te badania w kazdej placowce ktora bada krew? Myslalem tez zy to nie jakies grzyby lub pasozyty. Na badania wybiore sie w piatek gdyz tylko w piatki i weekend jestem w kraju a tak to poza granicami kraju.
Zapomnialem dodac ze czesto jestem rozdrazniony a teraz jak pisze posta puls mam nieco przyspieszony, od dobrych kilkunastu minut i odrazu wlacza mi sie panika. Czesto mam tez wrazenie pelnego, wzdetego zoladka czy to zjem malo czy duzo, tak samo i dlugo juz mam problem zeby po jakims jedzeniu mi sie 'odbilo, beklo'. Czuje sie pelny wtedy i nie umie tego 'wypuscic'.
napisał/a: joannanr1 2013-12-12 13:41
Test na boreliozę zrobisz raczej w każdym laboratorium , najlepiej Western Blot w obu klasach.Jeżeli podejrzewasz problemy z grzybicą , możesz zrobić posiew mykologiczny z jamy ustnej z mykogramem.
Twoje objawy mogą być też objawem nerwicy jeżeli żyjesz w stresie ale myślę , że dobrze byłoby boreliozę wykluczyć.
napisał/a: robert88 2013-12-12 14:12
Zrobie te badania gdzie mi sie jutro uda. Niepokoi mnie ten szum w uszach - mam wrazenie ze sie nasila:( mam nadzieje, ze to tylko zludzenie.
napisał/a: joannanr1 2013-12-12 16:08
Szumy uszne do bardzo częsta dolegliwość również przy nerwicy.Zrób badania i odezwij się jak będziesz miał wyniki , pozdrawiam
napisał/a: robert88 2013-12-14 18:59
Witam, zrobilem pelna morfologie i biochemie. Lekarz rodzinny przejrzal i stwierdzil, ze bardzo dobre wyniki. Jedynie cholesterol minimalnie powyzej gornej granicy ale w normie jeszcze.
Na wyniki z boreliozy musze czekac do poniedzialku, tak samo z grzybami i pasozytami.
Laryngolog zbadal sluch, zajrzal do uszu i nosa i wykluczyl, ze szumy maja zwiazek z laryngolicznym aspektem.
Zrobilem rentgen odcinka szyjnego kregoslupa i czekam na wynik, pozniej udaje sie do neurologa.
Wczoraj kilkakrotnie czulm klucie w lewej stronie szyji, ogolnie od dwoch dni czuje cala lewa strone szyji i poczatek barku jakby ucisk, mrowienie, nadwrazliwosc skory, trudno mi to opisac.
napisał/a: joannanr1 2013-12-14 19:11
Kręgosłup szyjny to dobry trop z tym ,że rentgen jest mało dokładny.Lepszy byłby rezonans.Zobaczymy jakie będą wyniki , pozdrawiam
napisał/a: robert88 2013-12-16 10:20
Tylko na rentgen dostalem skierowanie wiec zobaczymy. Przez ostatnie dni zaczely mi dretwiec rece podczas snu, zwykle dzialo sie tak jesli na rece spalem, teraz dzieje sie to nawet gdy mam ja polozona obok, na koldrze itp gdzie nie jes przycisnieta. Czyzby od kregoslupa?
napisał/a: joannanr1 2013-12-16 13:51
Trochę Twoich objawów wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe w odcinku kręgosłupa szyjnego.Myślę , że dobrze byłoby zrobić rezonans magnetyczny obojetnie czy rentgen coś wykaże czy nie.pozdrawiam
napisał/a: robert88 2013-12-16 17:48
Zobaczymy jak sprawa sie potoczy. Wyniki z boreliozy wyszly ok, czyli to odpada. Na pozostale, tzn grzyby, pasozyty itp czekam do srody. Mam pytanie odnosnie szyi, ktore wczesniej opisywalem. Od kilku dni czuje tak jakby napiecie, dretwienie, przeczulice skory na lewej stronie szyi i gory lewego barku. Czy mam sie tym przejmowac? Glupie mysli w polaczeniu z notorycznym zmeczeniem, bardzo szybkim meczeniem sie i oslabieniem sily miesni podpowiadaj mi problemy z sercem... az zaczynam sie bac znowu.
napisał/a: joannanr1 2013-12-16 19:55
Nie uważam żeby to były problemy z sercem , moim zdaniem kręgosłup szyjny + reakcja na stres.Robiłeś badanie boreliozy metodą Western Blot?