Różnorodne objawy - od czego zacząć?

napisał/a: robert88 2013-12-21 14:53
Po wizycie u neurologa ma mam skierowanie na tomograf glowy oraz EEG i mam zrobic badanie krwi w kierunku innych zakazen od zwierzecych.
napisał/a: joannanr1 2013-12-23 11:01
Badanie na pasożyty z kału jest bardzo niepewne , najlepiej zrobić badania w tym kierunku z krwi.
Widzę , że neurolog na szczęście poważnie podszedł do sprawy.Ma na myśli inne choroby odkleszczowe czy badania masz zrobić w kierunku toksokarozy i toksoplazmozy?
napisał/a: robert88 2013-12-23 22:32
Mykoplazma i chlamydia pneumoniae. Mam w domu i poza nim troche wolno latajacych i biegajacych ptakow, dlatego w tym kierunku zlecila.
Od kilku dni zauwazylem gorsze odczuwanie bodzcow w calej lewej stronie ciala, juz kiedys mialem podobnie ale wtedy to byla reka i noga, pozniej przeszlo chyba.Teraz tulow i glowa tez. Takie jakby dretwienie delikatne caly czas ale bez mrowienia. Trudno okreslic mi czy to powierzchowne tylko. Do tego to dziwne uczucie na jezyku dalej. Troche sie tego boje.
napisał/a: joannanr1 2013-12-24 11:22
Myślę , że trzeba zaczekać na wyniki badań.Ja miałam podobne odczucia jak Ty ale u mnie zdiagnozowałam boreliozę , chlamydię i mycoplazmę zresztą też-jako odkleszczówki.Neurolog stwierdziła coś podczas badania?
Przede wszystkim musisz myśleć pozytywnie i nie bać się tych objawów , na pewno przyczyna się znajdzie.
napisał/a: robert88 2013-12-24 13:41
Niestety trzeba czekac. A ja sie boje bo znow co chwile glowa mnie pobolewuje, plecy w okolicy serca i slabo mi sie robi ale (odpukac) nie zemdlalem nigdy. Moze to element nerwicy. Neurolog stwierdzila, ze borelioza to byl dobry pomysl ale trzeba dalej szukac w bakteriach ktore moga podobne dolegliwosci wywolywac. Reszta, typu odruchy itp stwierdzila, ze sa w porzadku i ze mam duzo rozleglych objawow i podejrzewa tez czesciowe omdlenie czy jakos tak, nie wiem jak dokladnie to nazwala.
Zaczalem mierzyc sobie czesciej cisnienie. Prze chwila mialem 115/75 - strasznie spiacy i brak koncentracji. Wczoraj wieczorem tez w spoczynku 145/85. Nie wiem czy mozna nazwac to skokami cisnienia, czy to rowniez objawy nerwicowe. Z reguly miewam okolo 130/80.
Dodam ze bylem wczoraj u okulisty, stwierdzil, ze dno oka w porzadku i ogolnie nie mam wady wzroku. A poprzedni lekarz ponad rok temu stwierdzil, iz mam wade -0,25 w obu oczach.
Staram sie myslec pozytywnie ale kazdy objaw bolu czy dyskomfortu mi w tym przeszkadza i psuje dzien.
napisał/a: joannanr1 2013-12-24 14:21
Trafiłeś na dobrego lekarza a to już wielki sukces.Nie stresuj się bo to nie pomoże a zaszkodzić może.Skoki ciśnienia mogą być z różnych powodów , również ze stresu.Na szczęście nie masz wysokiego ciśnienia.Poczekaj spokojnie na wyniki i odezwij się jak będziesz je miał.Spokojnych i zdrowych Świąt , pozdrawiam
napisał/a: robert88 2013-12-24 15:15
Tak, ciesze sie, ze mamy w okolicy taka dobra Pania neurolog. Jak cos bedzie to napisze.
Dziekuje i wzajemnie zycze wesolych i oczywiscie zdrowych :)
napisał/a: robert88 2014-01-03 23:41
Witam w nowym roku.
Troche wynikow mam: mykoplaza nic nie wykazala. Jestem po TK glowy i rowniez wg opisu wszystko w normie. Od tygodnia biore Doxycykline przepisana przez Pania neurolog. Dostalem rowniez lek o nazwie Cezarius ale ciezki do zdobycia i rozne opinie przeczytalem o nim i narazie sie wstrzymalem z jego przyjmowaniem.
Wg badam wszystko wychodzi ok, jednak dalej mam problem przy polozeniu sie - boli mnie wtedy glowa. Nie od pozycji lezacej ale od oparcia o poduszke, czy to tyl jesli na plecach leze, czy bok jesli sie obroce, raz troszke wiecej raz mniej dokucza. Nawet mam uczucie ze uciska mnie tez naprzeciw czyli np twarz, czolo jesli na plecach leze. Nie jest to mile uczucie i troche utrudniajace zasypianie.
napisał/a: joannanr1 2014-01-07 13:04
Nie masz jeszcze wyników chlamydii?
napisał/a: robert88 2014-01-09 22:32
Troche sie przeciagnelo, jutro odbieram.
napisał/a: robert88 2014-01-10 20:50
Chlamydia wyszla pozytywnie, tzn podwyzszony wynik, ok 44 a norma niby do 22 czy jak to tam liczone. To wynik w klasie IgG, IgA jeszcze nie jest gotowe.
napisał/a: joannanr1 2014-01-11 14:40
Bardzo możliwe ,że Twoje dolegliwości są związane z przewlekłym zakażeniem chlamydią.