różnorakie objawy, dolegliwości, sprzeczne ze sobą

napisał/a: bartuniu23 2013-05-02 00:10
Witam. Nie wiem już co począć może napisze w czym leży problem otóż od 5 miesięcy mam dolegliwości związane układem pokarmowym pisze tak ogólnie ponieważ lekarze sami nie są w stanie sprecyzowąć o co chodzi( gastroskopie panstwowa mam za 3 miesiace wiec pojde prywatnie ale to dopiero po majówce, wiem mój blad powinienem pojsc od razu) ale tymczasem może ktoś na podstawie mojego opisu cos stwierdzi albo chociaż doradzi.

Otóż na początku pojawił sie pewien bliżej nie do opisania dyskomfort w jamie brzusznej ale raczej nie był to ból w potocznym tego słowa znaczeniu, pózniej doszło do tego puszczanie wiatrów dość ujmując to kolokwialnie śmierdzących niż przeciętnie.Następnym objawem było jakby napuchnięcie brzucha , wzdęcie,potem doszło burczenie i przelewanie w brzuchu a na koniec odbijanie.Występuje u mnie na przemiennie uczucie sytości z uczuciem głodu..przeważa uczucie sytości-mniej mi się chce jeść i chudne. Stolce miałem przez dłuższy czas żołte, o glinianym zabarwieniu- jeden lekarz stwierdził że mam problem z wątrobą jako że ALT wyszło 42 i przez to że mam żółć w żołądku nie chce mi sie jeść. Ale ostatnio stolce się zmieniły raz był też jak to się określa smolisty(tym się przestarszyłem bo to oznaczało by krawienie) zrobiłem badanie na krew utajoną i wyszło ujemne ale ponoć nie jest to żadna wykładnia pojedyńcze badanie). Jeśli chodzi o dyskomfort i ból to raz mnie kłuje w podbrzuszu a raz czuje ucisk w nadbrzuszu, generlanie największe doleglwiości są gdy siedze, mniejsze gdy leże najmniejsze zas gdy chodze.

Czy może być to wszystko spowodowane wrzodami lub czyms gorszym? I Jak tu się mają do tego te początkowe objawy wskazujace na wątrobe.Czy kolonoskopie też mam robić czy raczej nie. Prosze dorbych ludzi o zainteresowanie moim wpisem, wiem że jest tu wiele mi podobnych ale już któryś raz szukam tu pomocy.

Dodam że USG i morfologia obwodwa krwi wraz z OB wporządku jest.W kale teZ pasożytów nie znaleziono( kał badany raz)
napisał/a: Olej 2013-05-10 11:17
Czesc
Ja mam tez problemy jelitowe i rozne symptomy ogolnoustrojowe od 3 lat.
Moje objawy sa inne niz twoje,ale naprawde duzo mozna sie dowiedziec z badan kalu w dobrym laboratorium,ja robilem swoje przez laboratorium w Londynie,a oni probki wyslali do USA,ale wlasnie sprawdzam laboratorium w Polsce ktore robi podobne calosciowe badanie.
Poczytaj sobie o KyberStatus i Instytucie Mikroekologii w Poznaniu,moze akurat cos ci to pomoze.
Trzymaj sie
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-05-10 11:45
Witam

Zbadaj sobie Tarczycę:
- TSH
- ft3
- ft4
Musisz poczekać na badanie gastroskopi gdyż jest ono bardzo pomocne w diagnistyce układu pokarmowego w obrębie przełyku, żołądka, dwunastnicy.
Druga sprawa to odżywianie:
- Starać się nie jeść zbyt tłusto, smażonych potraw, unikać słodyczy.
Więcej na temat odżywiania znajdziesz w tym linku:
http://uklad-pokarmowy.wieszjak.polki.pl/refluks/307896,Dieta-w-refluksie-zoladkowojelitowym.html

Pozdrawiam