RÓŻNICE W WCHŁANIANIU SSRI

napisał/a: 6balbinka9 2012-02-23 19:01
Witam. Czy istnieją jakieś różnice w wchłanianiu Paroksetyny po śniadaniu i na pusty żołądek? Z tego co czytałem to nie, ale wolę się upewnić :)
napisał/a: augustyn888 2012-02-24 12:36
6balbinka9 napisal(a):Witam. Czy istnieją jakieś różnice w wchłanianiu Paroksetyny po śniadaniu i na pusty żołądek? Z tego co czytałem to nie, ale wolę się upewnić :)



Leki te mają działanie charakteryzujące się powolnym uwalnianiem substancji czynnej(paroksetyny),więc stężenie poziom tej substancji w organizmie następuje systematycznie.Nie powinno się przyjmować tych leków na czczo,ale wraz z posiłkiem,jak również powinno się je przyjmować mniej więcej o tej samej porze dnia,to bardzo istotne.

Pozdrawiam:)
napisał/a: 6balbinka9 2012-02-24 13:16
Dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie... Przez 6 dni brałem Paroksetynę po posiłku i wszystko było ok. Miałem bardzo mało skutków ubocznych, od 3 dni walę na czczo i padł mi bardzo aptetyt, na przemian od rana do nocy jakiś czas po wzięciu mam stan w stulu popłkałbym sobie, ale nic mi sie nie chce i płkać też... Lepiej śpię teraz, to znaczy dłużej i jak wstaję rano to tak jakby mi serce szybciej biło i mięśnie latały? Normalne to jest, czy może kawa mi elektrolity wypłukała? Wydaje mi się, że Paro teraz dopiero zaczyna działać porządnie...
napisał/a: 6balbinka9 2012-02-24 16:01
Niby drgawki rano... teraz temperatura, szybsze bicie serca, trochę niepokoju... Zasugerowałem zespół serotoninowy psycho i odstawiamy... Dobry ze mnie przypadek jeśli po jednej tabletce 20mg mogłem go dostać :/