Różne dolegliwości

napisał/a: butterfly922 2014-10-19 22:53
Już nie wiem do jakiego lekarza mam się udać żeby mi pomógł. Każdy mnie olewa. Postaram tutaj opisać moje dolegliwości jak najkrócej. Mam 22 lata. Otóż najbardziej teraz martwią mnie problemy z moczem. Zaczęło się na początku września. Zauważyłam, że oddaję mało moczu. USG, morfologia, badanie moczu i kreatynina (0,61 mg/dl) były w normie. Niestety problem trwał nadal i po 2 tygodniach zrobiłam badanie kreatyniny ponownie (podwyższyła się do 0,80 mg/dl) ale lekarka się tym nie zaniepokoiła. Później jeszcze jedno badanie i wynik 0,74 ale w innym laboratorium, badanie moczu dobre (wyszły tylko pojedyncze nabłonki płaskie i liczne pasma śluzu). W środę zdarzyło się coś dziwnego, bo zaczęłam wieczorem oddawać dużo moczu i w nocy też się obudziłam. W sumie oddałam 2,3l moczu wypijając 1,9l. A wcześniej oddawałam o wiele mniej niż wypiłam. Kolejne parę dni znowu mniej moczu i dzisiaj znowu bardzo dużo. Moim zdaniem to nie jest normalne żeby np. jednego dnia po wypiciu 0,5l wydalić dopiero po południu ok. 150 ml moczu (ciemnego i mętnego) a innego dnia po wypiciu szklanki rano wydalić prawie 2 razy tyle bardzo jasnego, prawie przeźroczystego moczu. I nie odczuwam takiego normalnego parcia na pęcherz jak kiedys. Jak obliczyłam sobie w internecie eGFR to z tego wrześniowego wyniku było 128, później już spadło do 95. To nie jest raczej normalne, z tego co czytałam ten wynik nie powinien zbytnio się różnić a na pewno nie tak bardzo. Najlepiej jakby był powyżej 120. Jestem młodą i szczupłą osobą, więc nie powinno być takich wahań. Kreatynina powinna być trochę niższa. Boję się że to może być coś z nerkami albo że to jest powiązane z kolejnym moim problemem, ale on trwa już długo a mianowicie wysoki puls. 4 lata temu miałam echo serca i było dobre ale puls jest zawsze wysoki od dziecka praktycznie. Mam też szumy w głowie i ogólnie nie czuję się rewelacyjne a raczej nieco osłabiona. Jakie badania powinnam mieć zrobione żeby wykluczyć choroby nerek, jakieś zakrzepy tętnic nerkowych czy inne schorzenia które mogłyby powodować moje problemy?
napisał/a: Peter 2014-10-24 09:38
Czy byłaś u specjalisty urologa?
Moim zdaniem przydałaby się urografia nerek.
napisał/a: butterfly922 2014-10-31 11:11
Peter napisal(a):Czy byłaś u specjalisty urologa?
Moim zdaniem przydałaby się urografia nerek.

U urologa byłam ale wtedy miałam jeszcze mało moczu. Byłam 2 razy u nefrologa i stwierdził że nerki są w porządku. Czy to mogą być jakieś zaburzenia hormonalne?
napisał/a: Peter 2014-11-06 15:14
Nie wiem, na jakiej podstawie nefrolog ma pewność, że nerki są w porządku. Każdy znający temat nefrolog powinien wiedzieć, że wyniki badań krwi wykazujące funkcjonalność nerek są bardzo zawodne i niewielkie ich odstępstwa mogą już informować o znaczącym zaawansowaniu choroby nerek.
napisał/a: butterfly922 2014-11-12 16:39
Peter napisal(a):Nie wiem, na jakiej podstawie nefrolog ma pewność, że nerki są w porządku. Każdy znający temat nefrolog powinien wiedzieć, że wyniki badań krwi wykazujące funkcjonalność nerek są bardzo zawodne i niewielkie ich odstępstwa mogą już informować o znaczącym zaawansowaniu choroby nerek.

Dzisiaj robiłam znowu kreatyninę i wyszła 58,93 umol/l (44-80 norma). Może to faktycznie zaburzenia hormonalne, albo jakaś choroba nerek, która nie powoduje podwyższenia kreatyniny. Jednak nefrolog twierdzi, że nerki są wydolne i to wszystko. Wizytę mam dopiero za miesiąc ;/ A moczu jest ciągle dużo, zdarza się że jest tyle samo ile wypiję, albo więcej. Tydzień temu był dzień, w którym moczu było o 600 ml mniej niż wypiłam, ale kolejnego dnia już było moczu dużo. Nie wiem już gdzie się udać żeby zdiagnozować co mi dolega. Jeszcze na dodatek nie odczuwam takiego normalnego parcia na pęcherz jak kiedyś, tylko takie jakby wypełnienie. Nawet przy b. dużej ilości jest lekkie parcie. Rano zdarzyło się nawet raz 750 ml moczu.