Rozlany wyrostek

napisał/a: dybek-pk 2013-01-12 17:08
Witam. 3 stycznia przeszedłem operacje wycięcia rozlanego wyrostka. Mam założone 6 szwów, które goją się idealnie. Ogólnie czuje się bardzo dobrze. Moje pytanie brzmi czy mogę jechać na narty 25 stycznia czyli trochę ponad 3 tyg od operacji ? dodam, że będzie to dosyć intensywna ostra jazda. Obawiam się przepukliny. Wychodząc ze szpitala lekarz powiedział że 3 tygodnie to trochę mało i przepuklina może wystąpić ale wcale nie musi. Konkretyzując pytanie jak duże jest ryzyko przepukliny ? kategorycznie odradzacie ?? czy nie ma zbyt dużego ryzyka. Jestem studentem Akademii Wychowania Fizycznego wysportowanym i dobrze zbudowanym. Również mięśnie brzucha mam dobrze rozwinięte co myślę ma duży wpływ na wytrzymałość błon. Dziękuję serdecznie za poświęcony czas i czekam na odpowiedzi.
napisał/a: ratownik_0395 2013-01-13 18:45
Witaj.
Myślę, że jednak lepiej gdybyś się wstrzymał z wyjazdem. Wiesz przepuklina może być, ale nie musi. Tak jak lekarz mówił lepiej się wstrzymać, ale oczywiście zrobisz jak będziesz uważał :)
Pozdrawiam.
napisał/a: dybek-pk 2013-01-13 20:44
Witam. Dziękuję za odpowiedz. Jutro mam zdjęcie szwów. Wtedy zapytam ostatecznie lekarza i podejmę decyzje, Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.