Rozdwojone widzenie prawym okiem. Prosze o podpowiedzi.

napisał/a: siwix1 2014-02-08 10:18
Witam wszystkich serdecznie :)
Od około roku mam problemy ze wzrokiem.
Od dzieciaka miałem problemy z lewym okiem, zawsze było dużo słabsze. Natomiast prawe zawsze było idealne.
Od roku zaczęły sie problemy z okiem prawym polegające na epizodach rozdwojonego widzenia tym okiem. Pojawiało się i znikało przez jakieś 4mc. Po czterech mc do teraz pojawiło się ciągłe widzenie rozdwojonego obrazu prawym okiem bez zależności czy zasłonie lewe czy nie. Dodam że na lewe oko widzę normalnie pojedynczy obraz.

Byłem u okulisty i potyka. Stwierdzili astygmatyzm 1 stopnia -0.5 180 stopni.
Dostałem okulary i widzenie mi się polepszyło aczkolwiek w okularach zdwojony obraz nie zniknął.
Byłem kolejny raz u okulisty, za pierwszym razem inny okulista stwierdził że dno oka ciśnienie i wszystko ok. Inny okulista ok 2 tyg temu stwierdził że mam bladą tarcze nerwu wzrokowego w prawym oku i wysokie ciśnienie w oczach i dał skierowanie na poje widzenia odnośnie jaskry które wyszło ok.

Do tego wszystkiego dochodzą nagłe silne zawroty głowy i często skoki ciśnienia i pogorszenie widzenia polegające na widzeniu przyciemnionego obrazu.
Mam jeszcze wiele innych objawów ale w tym wątku poruszam temat oczu więc nie będę pisał o reszcie.

Kilka razy byłem w szpitalu z wysokim ciśnieniem i złym samopoczuciem.

2 dni temu miałem silne zawroty głowy i pojechałem do szpitala. Badał mnie neurolog i nic nie stwierdził ekg i inne standardowe rzeczy.

Badał mnie okulista w szpitalu. I nic złego nie widział, Nerwy wzrokowe oki blado-różowe ciśnienie w oczach ok i tylko widziałem rozdwojony obraz. Powiedział że wszystko ok i że nie mogę widzieć rozdwojonego obrazu jednym okiem.
Wysłał mnie ze skierowaniem rano do okulisty w tym szpitalu ale już innego.

To samo badania krople na zwiększenie źrenic, ciśnienie oczu prawidłowe, tarcze idealne wręcz.
Okulista mówi że się jeszcze nie spotkał z takim przypadkiem.

Teraz moja sugestia zrobiłem test bo zobaczyłem jedną rzecz jak miałem zakropione oczy na zwiększenie źrenic.
Natomiast widziałem mocniej zdwojony obraz można powiedzieć że ten drugi obraz który widzę unosił się dużo wyżej niż
zazwyczaj. Zrobiłem test kiedy krople przestały działać.
W domu w nocy zapaliłem lampkę nocną kolory zielonego i widziałem ją standardowo rozdwojoną. Ale te rozdwojenie się ruszało tak jak zawsze raz było mniejsze raz większe. Wziąłem telefon i włoczyłem Flesh i poświeciłem sowie na oko pod kontem żeby widzieć lampkę. I tu oświecenie moje źrenice się zwężały w skutek jasnego światła i lampke zacząłem widzieć pojedyńczo tak jak wszystkie inne rzeczy. Wniosek jak mam wąskie źrenice widzę normalnie bez rozdwajania się obrazu.

Co może być przyczyną takiego stanu mojego oka?? Guz mózgu??
Dodam że miałem robione wiele badań Krew Tarczyce Magnez serce nerki i inne rzeczy. Nie miałem jeszcze tomografu komp.

Dajcie jakieś rady :)
Dodam że mam przewlekle zapalenie zatok szczękowych, Delikatnie nieraz boli mnie głowa raczej prawa strona aczkolwiek często i całość. Nieraz czuje ciśnienie( nie boli ) z przodu i u góry głowy.
napisał/a: Monika2994 2014-02-08 16:23
Witam,
Sugerowałabym skupienie się nad tym wyskokim ciśnieniem. Być może masz retinopatię z tym związaną. Jednak jeśli lekarze badali dno oka to nie wiem. Blada tarcza rzeczywiście w pierwszej kolejności naprowadza na jaskrę. Nie zaszkodzi zbadanie jeszcze raz może u innego lekarza. Myślę, że tomografia również przydałaby się.
Miałam też kiedyś pacjenta, który miał izolowane zapalenie mięśnia gałkoruchowego z podobnymi objawami.
Poza tym kiedyś robiłam pracę o surowiczym odwarstwieniu siatkówki. Nie napisałeś ile masz lat, ale dotyczy ona najczęściej młodych mężczyzn. Poza tym zazwyczaj jest jednooczna i objawy przypominają Twoje. Nie jest to schorzenie bardzo groźne, bo nie chcę Cię tutaj straszyć :)
Pozdrawiam
napisał/a: siwix1 2014-02-08 20:34
Dzięki że mi odpisałaś:)
Mam 24 lata.
O jakie ciśnienie Ci chodzi?? Tętnicze czy śródgałkowe??

W badaniu dna oka naczynia krwionośne były bez zmian. Ciśnienie tylko raz miałem za wysokie i ten sam okulista stwierdził blada tarczę wzrokową. Badanie bez kropli powiększających źrenice.

Inni okuliści ( w szpitalu i jeden optyk żadnych zmian nie widzieli)

Czy objawy typu zawroty głowy i zachwiania równowagi i skakanie ciśnienia tętniczego może być od tej choroby??
Dodam że racze jestem osobą nerwową. Więc ciśnienie może być na tle emocjonalnym.
napisał/a: Monika2994 2014-02-08 23:23
Zawroty głowy, zaburzenia równowagi i dwojenie widzenia są bezwzględnym wskazaniam do wizyty u lekarza rodzinnego. On Cię pokieruje dalej. Najprawdopodobniej zlecą Ci tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny.
Chodziło mi o ciśnienie tętnicze, ale jesteś zbyt młody, więc prawdopodobnie zmiany nie są z tym związane (chociaż nic nie można od tak wykluczyć).
Zależy jeszcze jak częste są te skoki ciśnienia tętniczego, bo jeśli przy każdym pomiarze są podwyższone wartości to raczej nie ma to tła wyłącznie nerwowego.
napisał/a: siwix1 2014-02-09 08:54
Hmmm... lekarz rodzinny...
Ja razwiazuje a sprawe juz od ok roku.
Bylem 3 razy u neurologa, 2 razy u kardiologa, raz u laryngologa( mam przewlekle zapalenie zatok szczekowych) kilka razy krew, magnez sod potas kreatynina jakies cos tam watrobowe... wszystko ok. Zaden glupi neurolog nie chce dac skierowania na tomograf... Czy okulista moze wydac takie skierowanie?? ide 20 lutego prywatnie.
Dragaja mi miesnie bez przyczyny choc magnez jest w gornej granicy. Mialem tez robione hormony tarczycy i tez ok.
Bije sie ze to jednak guz gdzies w glowie. ylko ze nie mam ypowych objawow guza... nie wymiouje bez powodu.. nieraz mialem mdlosci rano ale bez wymiotow...

Glowa lekko mie boli i to tylko raz na jakis czas ale chyba codziennie...
Hmm juz nie mam pojecia co robic... W szpitalu maja mnie chyba juz za idiote....