Róża?

andypol
napisał/a: andypol 2009-01-12 11:05
Tydzień temu: śródstopie bardzo opuchnięte (od góry), goleń bardzo opuchnięty, łydka bardzo opuchnięta, kolor ciemno czerwony.
Wszystko to bardzo swędzi , piecze i parzy.Lewa i prawa noga. Skóra się złuszczyła, jest teraz równie ciemno czerwona, "naciągnięta", gładka aczkolwiek b.sucha.
Obecnie łydki wróciły do normy "zeszczuplały",śródstopie i golenie w dalszym ciągu opuchnięte. (Po "przejechaniu"palcem po ciemno czerwonym powstaje biały ślad, który natychmiast zanika.
Dwa dni temu "wysypało" mi od kolan do pośladków włącznie, od dłoni po ramiona i na brzuchu.Bardzo swędzi i piecze!.
Używałem: Triderm, Enkorton, Doxycyclinum,vitaminumB compositum, Detralex oraz okłady z płynu Burowa 1%.
Czy diagnoza -Róża- jest trafna?
Serdecznie pozdrawiam Andrzej.
napisał/a: blackclover 2009-01-12 21:34
Możliwe, moja mama to miała... a masz gorączkę? Przy róży występuje gorączka, nawet ok. 40 stopni... Do tego robią się tzw. pęcherze, jak po poparzeniu i zbiera się w nich taka żółta ropa... Do lekarza, a najlepiej do szpitala póki nie masz gorączki!!!!
napisał/a: Tosia5 2010-09-30 18:57
Moja córka choruje od kilu lat na różę. Pierwsze objawy to wysoka gorączka ok.40 stopni. obrzęk łydki ,lśniąca skóra napięta i rumień od kostki po kolano a czasem z tyłu też. Wtedy bierze Ospamox 1000, Probilac lub Trilac i oklady z Altacetu w żelu.Po tygodniu przechodzi ale lubi nawracać niespodziewanie i tu jest problem nie wiem co jej podawać aby uśpić paciorkowca bo z tego co wiem to się go nie wyleczy.
napisał/a: Tosia5 2010-09-30 20:05
CZY KTOŚ WIE .... CZY MOŻNA PODAWAĆ PADMĘ Z ANTYBIOTYKIEM OSPAMOXEM 1000 ? W PRZYPADKU RÓŻY ?? ??
ALBO KIEDY JĄ PODAĆ - PADMĘ ???