Rosuvastatinum , wysokie trojglicerydy

napisał/a: przemek83 2011-06-15 08:44
Witam,
NIedawno zrobilem badania krwi oraz moczu, wszystko jest w normie poza jednym.
Mam wysoki poziom trojglicerydów - 257(norma 50-150) przy prawidlowym LDL i niskim HDL(dolna granica normy 35).
Wysokie trojglicerydy utrzymuja sie u mnie od jakiegos czasu jednak znaczaco spadly odkad regularnie cwicze z 488, wczesniej mialem rowniez wysoki cholesterolale spadl i jest w 'srodku normy'.
Lekarka u ktore bylem przepisała mi lek XXX w ilosci 10mg / dzien lek zawiera Rozuwastyne.
Poniewaz znalazlem wiele negatywnych opini na temat statyn mam pytanie czy sa one do konca bezpieczne, i czy rzeczywiscie powinienem je brac czy raczej kontynuowac zbijanie jego poziomu dieta i cwiczeniami?
Moze powinienem sie udac do innego lekarza w celu potwierdzenia diagnozy?
napisał/a: agata198711 2011-06-15 10:09
Zbijaj dietą i odpowiednimi ćwiczeniami. Jak masz wątpliwości co do diagnozy to poproś innego lekarza o potwierdzenie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-06-15 10:55
Ile masz lat? Chorujesz na coś? Masz nadwagę?
napisał/a: przemek83 2011-06-15 11:44
28 lat
178cm wzrostu 80-81kg zalezy od pory dnia.
Czy mam nadwage? Gdy obliczam sobie wspołczynnik BMI to wychodzi ze tak,
z tym ze cwiczac na silowni przyberam na masie(aktualnie stoje w miejscu) , tak wiec kazda osoba ktora ciwczy dyscypliny silowe i ma wieksza mase miesniowa ma to BMI nieprawidlowe. W zwiazku z tym wydaje mi sie ze to raczej kwestia indywidualna, ale jesli sie myle to prosze o wyjasnienie tej kwesti.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-06-15 11:51
Skoro już tak ładnie Ci zeszły TG to ja bym dalej szedł w tym kierunku, czyli ruch, dieta włącz do diety suplementy: Omega 3, czosnku i wyciągu z karczocha i powtórz wynik za 4 tygodnie.
napisał/a: przemek83 2011-06-15 13:25
tak mialem zamiar zrobic, ale wolalem zasignac rady kogos bardziej kompentnego.
Wolalbym uniknąc brania lekarstw, jednak skonsultuje to jeszcze z innym lekarzem.
Dzieki za odpowiedz!