ropny ząb

napisał/a: ~Anonymous 2009-04-09 12:52
witam!
kilka tygodni temu zaczoł mnie strasznie boleć ząb i pod nim wyskoczyla mi "kulka z ropą" tak, że przez skóre mogę jawyczuć. Więc pojechałem do dentysty i mi rozwiercił ten ząb i ścisnoł tą "kulkę" i troche ropy z krwią z niego wypłyneło zostawił mi ząb otwarty i kazał mi naciskać na ten ząb, jednak później już nic nie wypływało. Pojechałem po 2 tyg. spowrotem do dentysty i mi wsadził jakieś lekarstwo na 3 tyg. aktualnie minoł tydz. i kulka znów mi się powiększa i zaczyna powoli znów boleć teraz ząb jest zaklejony czy jest jakiś sposób domowy by zlikwidować tą "kulkę" z ropą, niestety jest pod zębem ?>
napisał/a: pannamarianna 2009-04-09 15:01
hmmmmmm,
wydaje mi sie, ze pierwsza rzecza jaka nalezy zrobic to zdjecie rengenowskie, bo dopiero na nim mozna zobaczyc jak daleko siega worek z ropa.. nastepnie lekarz ocenia czy zab bedzie leczony, czy moze nalezy go wyrwac. (polecam chirurgow szczekowych) poza tym samo naciskanie na worek z ropa ma sluzyc ujsciu ropy, ale nie wiem czy to dobra metoda, bo wydaje misie, ze tak mozna bez konca, ten worek nalezy usunac !
poza tym radze sie tym dobrze zajac, gdyz mocno zaniedbana sprawa ropiejacych zebow moze powaznie w przyszlosci nawet doprowadzic do choroby ukladu krazenia
pzdr