ropny katar

napisał/a: mamuśka79 2012-10-12 21:39
witam,mam taki problem moja córka 3 latka we wrześniu poszła do przedszkola , od 9 września miała gorączke i tydzień katar wodnisty obeszło się bez lekarstw ale katar(gęsty i żółtawy) został i jest do dziś . Byłam z córką u laryngologa i Pani stwierdziła ,że ten katar za długo trwa i jest ropny i spływa po gardle ,dziecko dzień wcześniej wymiotowało chyba z tego kataru, i przepisała antybiotyk Augumentin ,twierdząc,że katar może wywołać zapalenie oskrzeli i nie ma na co czekać ,a dziecko czuje się dobrze nie kaszle nie gorączkuje i obawiam się czy ten antybiotyk nie narobi więcej szkody dla organizmu niż pożytku.Dziecko ogólnie radziło sobie z infekcjami i antybiotyk ostatnio brała 1,5 roku temu. Jestem bardzo przeciwna antybiotykom i niewiem czy dobrze zrobiłam podając dziecku ten Augumentin.
Córka jak miała 1,5 roku miała robiony wymaz z nosa i wyszło streptococcus pneumonice i staphylococcus auereus metyclinowrażliwy MSSA pamiętam wtedy że loryngolog powiedziała inna niż teraz chodzę ,żeby unikać antybiotyków.
Oczywiście pokazałam ten wynik P.laryngolog ,która leczy teraz moją córkę.
Bardzo proszę o opinie czy te leczenie jest konieczne .
dziękuje
napisał/a: smoczyca1 2012-10-12 22:16
Najrozsądniej było by zrobić wymaz i strzelać czymś celowanym.
Również jestem zdania by unikac antybiotyków i nie dawać ich bez potrzeby ale czasami przewlekła infekcja więcej szkody narobi niż ten antybiotyk raz na 1.5 roku. Ropny katar, nawet bez gorączki, od ponad miesiąca to bardzo długo, strach o oskrzela, o nabawienie się przewlekłego nieżytu nosa, zatok, problemów z trąbkami słuchowymi, uszami.
Wybór metody leczenia zależy od lekarza i oceny stanu pacjenta
Ja zwykle z nadkażonym katarem zaczynam walkę miejscowo - płukaniem nosa (w zależności od tego jaki katar taka mieszanka, jak potrzeba to i z dodatkiem antybiotyku) - są specjalne głowice do tego celu typu Rinoflow - ponoć efekt porównywalny z płukaniem zatok metoda Proetza - zdaniem mego laryngologa lek podany taka drogą dobrze penetruje nos i zatoki a jedynie śladowe ilości wnikają do krwiobiegu
napisał/a: mamuśka79 2012-10-13 18:00
Dziękuję za odpowiedź , tylko że ja pomyliłam wątki miałam ten post zamieścić w dziale laryngolog.