ropne migdały + gprączka

napisał/a: Adi8848 2009-11-26 16:37
Witam
Prawie dwa tygodnie temu pojawiała sie u mnie gorączka. Miałam powiększone migdały. Ból gardła występował nieznacznie i tak jest do teraz. Po lewje stronie szyi pod uchem dało się wyczuć zgrubienie.
Lekarz rodzinny zapisal mi anybiotyk Doxycyclinum. Stwierdził, że to migdały. Miałam brac też środki na obniżenie temperatury. Niestety nic to nie dało. Temperatura wręcz rosła. W ciągu dnia utrzymywała się między 36,9 a 37,5.Miałam niewielki katar, czasami zapchany nos. Czułam też śluz w gardle. No i czułam się coraz gorzej.
W końcu po ponad tygodniu leżenia w łóżku udałam się do laryngologa, który stwierdził że mam ropne migdały i kazał odrzucić ten antybiotyk z uwagi na to że nie był on przeznaczony na takie dolegliwości.
Zapisał inny antybiotyk Lekoklar i Metronidazol. Biore je od wtorku + Coldrex. Jak narazie nie widzę żadnych efektów. Może jedynie w jakimś stopniu zniknął śluz i katar. Nie wiem po jakim czasie można stwierdzić czy dany antybiotyk działa. Jak długo może utrzymywać się gorączka.
Z tego co zauważyłam to po wzięciu antybiotyku w ciągu dwóch godzin podwyższa mi się temperatura, ale nie zawsze. Np dzisiaj rano miałam 36,6 a parę godzin pózniej juz 37,3.Co to może znaczyć?
Odnośnie wymazu z gardła to według Pani doktor należy zrobić po tygodniu, czyli po antybiotykach.
Jakie mogę jeszcze ewentualnie zrobić badania?
pozdrawiam
napisał/a: Adi8848 2009-11-28 18:26
Witam ponownie, mineły kolejne dni. A ja się czuje coraz gorzej. W dodatku zaczęło mnie boleć gardło. Mam nadzieje, że jednak ktoś mi ktoś w tej sprawie pomoże.
pozdrawiam