Ropień zęba - Jak leczyć?

napisał/a: Goddess 2014-12-16 14:14
Witam.
Jakieś dwa tygodnie temu, może trzy byłam u dentysty. Zaznaczam że mieszkam w UK. Mam jeszcze trzy mleczne zęby (mam 23 lata). Dentystka zajęła się jednym z nich ponieważ miałam robione prześwietlenie i pod żadnym z nich nie widać zębów stałych. Poprosiłam o białą plombę. Jakieś dwa dni po tej wizycie zauważyłam zaczerwienienie dziąsła, potem zaczęło puchnąć. Postanowiłam pójść do dentystki.
Po obejrzeniu zęba stwierdziła że prawdopodobnie gdy leczyła zęba, dostały się tam bakterie i może powstać ropień (według mnie już jest i był podczas tamtej wizyty). Że ząb będzie musiała usunąć, ale do następnej wizyty (jutro) mam się zastanowić czy chcę implant, mostek czy nie robić z tym nic poza usunięciem zęba. Dała mi antybiotyk (Amoxicillin w tabletkach) który miałam brać co 8 godzin przez 5 dni. Zostały mi 3 tabletki i nie widzę poprawy, wręcz przeciwnie - "ropień" zmienił kolor na jakiś ciemny.
Czytałam trochę i wszędzie jest napisane że najpierw usuwa się ropę, potem zęba, a na koniec daje antybiotyki więc nie wiem o co chodzi.

Chciałabym wiedzieć co myślą na ten temat osoby które się na tym znają.
Jak powinno wyglądać leczenie takiego ropnia czy co to tam jest.
Chętnie się dowiem również jakie mogą być powikłania jeżeli leczenie będzie nieprawidłowe.
Aha, dentystka powiedziała też że jedyna opcja to usunięcie, że w przypadku mlecznych zębów nie ma
tak wielu opcji leczenia co w przypadku zębów stałych. To prawda?

Będę bardzo wdzięczna za szybkie odpowiedzi :)