Ropień w dziąśle pod zębem

napisał/a: weqn 2013-07-10 18:15
Witam,

od dłuższego czasu (ok roku jak nie dłużej) pod zębem szóstką zbiera mi sie ropa. Ząb jest uszkodzony na tyle że nie czuje żadnego bólu z tym związanego jedynie lekki dyskomfort. Kiedy ropy zbierze się dostatecznie dużo wystarczy że ucisne lekko palcem i ucieka przez dziurę w zębie lub pękniętą warstwe wierzchnią dziąsła. Od jakiegoś czasu część treści ropnej uwalnia się jak dawniej, a część pozostaje w dziąśle. Czy taki stan może wywołać sepsę? Jak bardzo jest to groźne i jakimi z jakimi się wiąże powikłaniami? Niestety przez najbliższy miesiąc będę przebywać za granicą i nie mam możliwości zgłosić się z tym do dentysty. Do napisania tego postu skłoniły mnie objawy przeziębienia (katar, lekka gorączka, ból gardła) które utrzymują się już ok. 2 dni i pomyślałem że może mieć to związek z zębem lub sepsą. Proszę o odpowiedzi.
napisał/a: ~Anonymous 2013-07-11 18:51
Nie wiem ile masz lat ale dziwię się że jeszcze nie byłeś z tym u stomatologa znając skutki takiego niedbalstwa. Sorry ale maszeruj do lekarza i nie pytaj co się może wydarzyć. Podpowiem tylko jedno że może gnije ci ozębna a jak zacznie podchodzić pod inne wierzchołki zębów,zatoki to dopiero się zacznie!!! Pozdrawiam.
napisał/a: weqn 2013-07-12 21:26
Dzięki za odpowiedź. Ale mam dylemat, czy to jest na tyle niebezpieczne żeby czym prędzej wracać do kraju i lecieć do stomatologa, czy może zaczekać miesiąc? Tutaj mam opory żeby gdzieś iść bo jestem 'nowy'.
napisał/a: ~Anonymous 2013-07-12 21:46
Skoro masz tyle miesięcy to może i wytrzymasz. Nie wiem w jakim kraju jesteś by móc ci podpowiedzieć jakie lekarstwo ale spróbuj kupić w aptece chlorheksedynę do płukania jamy ustnej.Jest też w żelu. Pasta z fluorem przy chlorheksedynie nie wskazana-zęby mogą zmienić barwę. Ewentualnie coś w rodzaju Dentoseptu. I naprawdę jeśli już będziesz w Pl to nie bagatelizuj sprawy.Pozdrawiam.