Ropień

napisał/a: Kasia1808 2009-10-05 19:17
Hej! Powiedzcie czy to możliwe żeby u dziecka z powodu nawracającego ropnia na dziąśle były powiększone węzły chłonne?Co jakiś czs "wyskakuje" jej taki mały ropień który po płukaniu dentoseptem a nieraz sam pęka (wypływa z niego biała ciecz) i znika.To ząb mleczny.Dentystka stwierdziła że nic złego się nie dzieje i zęba nie trzeba ruszać
napisał/a: Dorota851 2009-10-05 22:56
bzdura trzeba otworzyc ząb by takie rzeczy sie nie działy by to miało ujście , wtedy nie bedzie sie tak robić to sie wtedy nazywa leczeni eotwarte , radziłąbym innego lekarza
napisał/a: zusta 2009-10-06 00:28
Witam, mam 3,5 letniego synka. wczoraj cala noc nie spal a dzis rano zauwazylam na gornym dziąśle fistułę. Do wieczora juz byl to wielki bąbel, ktory pękł. Wylala sie ropa z krwią. Przeplukalismy buzie kilka razy szałwią. Nie wiem co mamy robic, bo dziąsla sa opuchnięte nad trzema ząbkami, gorna warga rowniez. Narazie goraczki nie ma, ale wczesniej byla. Czy konieczny jest lekarz czy mozemy poradzic sobie z tym sami? Prosze o poradę.
napisał/a: Dorota851 2009-10-06 12:06
konieczny lekarz , trzeba otworzyc zeby
napisał/a: Kasia1808 2009-10-09 13:17
Byłam u dentystki.Córka się bardzo wystraszyła i nie dała zęba z ropniem usunąć ale dentystka kazała żeby sama go sobie ruszała to może wypadnie.A jak nie to za tydzień go usunie tak czy siak .Wtedy zobaczymy czy węzły wrócą do normy
napisał/a: wiola391 2009-10-23 16:17
Mam podobny problem z 17letnią córką.Pod wyleczonym kanałowo zębem w sierpniu zrobiła się zgorzel.Ząb został rozwiercony i dostała antybiotyk,po 3 tygodniach było to samo.Tydzień temu ząb został zapląbowany chociaż cały czas jest mała gulka i co mnie martwi drętwy policzek
napisał/a: Dorota851 2009-10-24 09:28
Lepiej zmienić stomatologa , bo nie powinien byc ząb zaplombowany kiedy jest zgorzel , lub jeśli nie jest to zaleczone do końca tak jak powinno być
napisał/a: wiola391 2009-10-24 15:36
Pani doktor twierdzi,że wszystko ok.Mnie niepokoi ta gulka{powiedziała,że minie} i drętw policzek.
napisał/a: Dorota851 2009-10-24 22:33
radze ponownie to co wyzej
napisał/a: bandit6000 2010-01-08 09:39
Mam podobnny problem,na prawej stronie górnej szczęki na wys.6 zrobił mi sie mały bombelek z ropa co jakiś czas jest lekko napłeniony a czasami pusty nic mnie nie boli zero gorączki czy bólu tylko ze czuje pod językiem i widze to.nie pamiętam czy w tych okolicach były zęby robione kanalowo bo z zębami od 2001r. nie miałem problemów.ale ostatnio w 2008 bylem.
napisał/a: Dorota851 2010-01-08 13:48
nie wiem na co czekasz ,na samouzdorwienie? przeciez taki ząb jest infekcja i zatruwa twój organizm , nie przeszkadza ci to?
napisał/a: aga11111 2015-09-16 14:34
Witam,

Syn (lat 9) miał ropień przy mlecznym zębie (dolna "5"). Ząb był 3 miesiące temu leczony i zewnętrznie wyglądał dobrze, ropień pojawił się na dziąśle przed zębem. Zgłosiliśmy się z problemem do stomatologa i ząb został usunięty (zaczął się też ruszać), wiec mam nadzieję, że problem został rozwiązany, ale nurtują mnie pewne pytania:
- skoro ząb był niedawno leczony to dlaczego pojawił się ten ropień? czy może to sugerować, że został źle wyleczony? czy mógł to być błąd lekarza czy po prostu tak się zdarza i nie ma w tym niczyjej winy?
- ząb został od razu usunięty, czyli w momencie gdy był stan zapalny i ropa, czy w takim przypadku działało znieczulenie? już po fakcie czytałam, że najpierw należy pozbyć się ropy a dopiero później usuwać, syn twierdzi, że usuwanie zęba go bolało. Czy stomatolog właściwie postąpił?

Proszę o odpowiedz jeżeli ktoś może pomóc w rozwianiu moich wątpliwości.
Pozdrawiam