Ropiejące otarcie

napisał/a: Jov 2013-09-12 23:18
Witam, bardzo proszę o pomoc.
Przedwczoraj założyłam nowe buty. Niestety obtarłam sobie miejsce nad piętą i to dość porządnie, po powrocie do domu otarcie opłukałam kilka razy wodą utlenioną i zakleiłam plastrem. Zrobiłam tak też wczoraj. Przed chwilą zdjęłam plaster, lekko go nacisnęłam i zobaczyłam żółtawą wydzielinę o nieprzyjemnym zapachu. Dodam, że to miejsce strasznie mnie boli, nie mogę normalnie chodzić. Zmierzyłam temperaturę ciała i wynosi ona 36,9. Czy to jest zakażenie? Jak mam postępować z tym otarciem? Zakleić je na noc , czy zostawić żeby podeschła?
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-12 23:38
Kup sobie w aptece maść Tribiotyk i stosuj wg.wskazań na ulotce. A tym czasem odkaź i jeśli się nie będzie sączyć nic to możesz ją zostawić do zaschnięcia. Być może wdarło się drobne zakażenie. I bez paniki Pozdrawiam.
napisał/a: Jov 2013-09-12 23:40
Renesans napisal(a):Kup sobie w aptece maść Tribiotyk i stosuj wg.wskazań na ulotce. A tym czasem odkaź i jeśli się nie będzie sączyć nic to możesz ją zostawić do zaschnięcia. Być może wdarło się drobne zakażenie. I bez paniki Pozdrawiam.


Polałam ją wodą utelnioną. Czy dobrze zrobiłam? A kiedy miałabym zastosować tę maść? Staram się nie panikować, ledwo ruszą stopą.. Próbuję sobie to tłumaczyć, że to siła psychiki...
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-12 23:49
Jak kupisz jutro to zaraz. To jest maść z antybiotykiem (nie droga) i rewelacyjnie wszystko się goi. Nic nie będzie po wodzie utlenionej.Takie otarcia bolą, wiem. Na razie nie zakładaj tych bucików by się zagoiło, później tylko króciutkie dystanse do puki się nie"rozciągną". Miłej nocki.
napisał/a: Jov 2013-09-12 23:51
Renesans napisal(a):Jak kupisz jutro to zaraz. To jest maść z antybiotykiem (nie droga) i rewelacyjnie wszystko się goi. Nic nie będzie po wodzie utlenionej.Takie otarcia bolą, wiem. Na razie nie zakładaj tych bucików by się zagoiło, później tylko króciutkie dystanse do puki się nie"rozciągną". Miłej nocki.


no niestety musze czekać, aż wszystko ładnie się zagoi. A na noc zostawić ją "odkrytą" czy zakleić plastrem ?
napisał/a: Jov 2013-09-12 23:58
Ojej, przepraszam, napisałeś już, żeby zostawić, jeśli się nic nie będzie wydzielało. To przez moje zdenerwowanie
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-13 00:05
Oj nie ma się czym denerwować. Takie rzeczy nie jeden raz mi się przytrafiły. Ale dla botków czasem było warto pocierpieć.
napisał/a: Jov 2013-09-13 00:09
Renesans napisal(a):Oj nie ma się czym denerwować. Takie rzeczy nie jeden raz mi się przytrafiły. Ale dla botków czasem było warto pocierpieć.

Mnie również, ale nigdy czegoś takiego nie zauwazyłam, dlatego mnie to zaniepokoiło...
Teraz zauważyłam, że wydostaje się jakaś wydzielina. Więc zaklejać ją? Bo już sama nie wiem..
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-13 00:42
Jak uważasz ja nigdy nie zaklejałam takich otarć.Jeśli coś cieknie to zaklej by nie pobrudzić pościeli.