Ropa z cewki, ból przy wzwodzie, pieczenie - nieubezpieczony

napisał/a: bl4ck 2016-09-04 13:17
Tydzień temu zauważyłem, że z mojego penisa z cewki wydobywa się jakaś biała wydzielina/ropa, najwięcej jak ścisnę żołądź. Po całej nocy mam pełno plam na slipach o jakby lekko zielonkawo-żółtym zabarwieniu. Jakoś po paru dniach dodatkowo zacząłem czuć pieczenie i ból podczas oddawania moczu, ale nie jest to jakiś straszny ból - da się go przeżyć. Penis boli mnie także podczas wzwodu - najbardziej jak próbuję podnieść czubek penisa do góry. Wczoraj mierzyłem dwa razy temperaturę i miałem coś koło 37,2-37,4 st, a dziś już 36,6 st. Kiedy nie oddaje moczu, ani nie mam wzwodu, to ogólnie jest ok, choć cały czas mam uczucie jakby lekko wzdętego brzucha i ostatnio często mam gazy (choć to akurat może być od nieodpowiedniego jedzenia). Od paru dni smaruję penisa jedynie maścią Clotrimazolum, natomiast od wczoraj zażywam uroFuraginum i jak na razie nie ma poprawy.

Czy ktoś mógłby mi poradzić co mam zrobić w tej sytuacji? Dodam, że jestem od paru lat nieubezpieczony.

Zamierzam iść z tym do lekarza prywatnego, ale zastanawiam się czy najpierw samemu zrobić sobie badanie ogólne moczu oraz posiew moczu albo tylko samo ogólne, a dopiero jak odbiorę wyniki, to wtedy pójść z tymi wynikami do lekarza? Tylko czy to nie będzie już zbyt długie zwlekanie, bo na wyniki posiewu moczu czeka się chyba ze 4 dni? I kolejne pytanie, iść z tym do lekarza rodzinnego czy od razu do urologa? Wolałbym, żeby to lekarz rodzinny przepisał mi jakiś lek, gdyż wizyta u rodzinnego kosztuje 60zł, natomiast u urologa już 100zł, no ale jeśli zajdzie taka konieczność, to oczywiście pójdę również do urologa, bo w końcu zdrowie jest najważniejsze.
napisał/a: piotrosiama 2016-09-04 19:08
Przed wizytą jak chcesz to najlepiej wykonać posiew moczu z antybiogramem by lekarz nie strzelał w ciemno z antybiotykiem.
napisał/a: bl4ck 2016-09-04 19:59
Posiew zamierzam wykonać tak czy siak, ale czy to nie będzie za późno zwlekać kolejne 4 dni czy tam ile, zanim odbiore wyniki?
napisał/a: piotrosiama 2016-09-04 22:32
Szkoda że wcześniej nie zrobiłeś tego badania a czekałeś tydzień - moim zdaniem lepiej iść z całkowitym wynikiem badania.
Podpytam jeszcze - masz partnerkę, a jeśli tak to czy ona nie odczuwa jakiegoś dyskomfortu ?
napisał/a: bl4ck 2016-09-05 10:57
Też żałuję, że nie poszedłem z tym wcześniej. Moja kobieta jakoś w marcu miała straszne bóle przy sikaniu, nawet z krwią, ale stało się to w tym samym dniu jak w szkole długo musiala siedziec w zimnym pomieszczeniu. Jednak dostala antybiotyk i szybko jej przeszlo. Pozniej uprawialismy jakis czas seks bez zabezpieczenia, az do czasu, gdy zaczela miec nieprzyjemny zapach z pochwy w trakcie stosunku i do tego tez jakas biala wydzieline. Jakis czas brala tabletki czy czopki do pochwy, mielismy przerwy od seksu, a jak juz cos bylo to juz tylko w gumce. Zauwazylismy tez, ze w pozycji od tylu przy glebszej penetracji cos ja boli i dlatego robilismy to delikatnie. Ostatnio już skonczyla brac tabletki do pochwy i nie miala nieprzyjemnego zapachu. Odkad mi sie zaczely problemy to juz w ogole zaprzestalismy jakiegokolwiek seksu, ale niestety kiedy pojawily sie pierwsze objawy (moja partnerka zauwazyla biala wydzieline, ale pomyslelismy, ze to plyn preejakulacyjny), to jeszcze raz byl seks oralny bez zabezpieczenia i normalny seks w gumce... Teraz jak sie przebadam i wyjdzie jakas bakteria, to poprosze lekarza, aby wypisal rowniez antybiotyk dla mojej partnerki.
napisał/a: bl4ck 2016-09-06 09:22
Mam już wyniki badań ogólnych. Czy ktoś pomógłby mi je odczytać? Czy z tych wyników da się już określić czy jestem zakażony bakteriami?

Kolejne pytanie. Wyniki z posiewu będę miał jakoś we czwartek/piątek, ale babka z laboratorium mi powiedziała, że jeśli wyjdą bakterie, to trzeba będzie zrobić antybiogram. Zapomniałem dopytać ile czasu potrwa zrobienie antybiogramu, czy ktoś z Was wie? A czy lekarz będzie potrafił z samymi wynikami z posiewu bez antybiogramu zalecić odpowiedni antybiotyk? Chodzi o to, że chciałbym już w piątek pójść do lekarza ze wszystkimi wynikami i otrzymać recepte na odpowiedni antybiotyk, bo tak, to znowu przez weekend będę musiał czekać, więc będzie już ponad 2 tygodnie od pojawienia się pierwszych objawów...

Biorę obecnie urofuraginę i witaminę C w dużych dawkach. Przy oddawaniu moczu już mnie prawie nic nie piecze ani nie boli, lecz wciąż sączy się z cewki biała wydzielina. Wciąż mam też jakby trochę wzdęty brzuch i lekki dyskomfort w okolicy podbrzusza, ale nie ból.
napisał/a: piotrosiama 2016-09-06 12:32
Pisałam przecież żebyś zrobił posiew razem z antybiogramem. Robi się to badanie po to by lekarz wiedział jaki antybiotyk zadziała a nie strzelać w ciemno.
napisał/a: bl4ck 2016-09-06 12:41
Przeczytaj raz jeszcze cały mój post.
napisał/a: bl4ck 2016-09-06 12:48
Wiem, że trzeba najlepiej zrobić komplet badań, ale zadałem też parę pytań, na które nie uzyskałem żadnej odpowiedzi.
napisał/a: piotrosiama 2016-09-06 14:57
bl4ck napisal(a):Przeczytaj raz jeszcze cały mój post.


Przeczytałam i zrobiłeś posiew bez antybiogramu o którym wcześniej pisałam.
Lekarz może już w "ciemno" coś zlecić, a dziewczyna powinna odwiedzić gina.
napisał/a: bl4ck 2016-09-06 16:01
Szczerze mówiąc, to ja na początku nie wiedziałem, że w laboratorium trzeba poprosić o posiew z antybiogramem. Myślałem, że jak powiem badanie posiewu, to będzie już ten antybiogram też w tym zawarty. Czy ktoś się orientuje ile będę musiał znów czekać na ten antybiogram, jeśli odborę wyniki z posiewu we czw/pt i powiem, ze chce jeszcze antybiogram? A może lepiej, zebym poszedl tam np. juz jutro i powiedzial o tym antybiogramie, to zrobia go szybciej jak juz beda wyniki z posiewu?
napisał/a: piotrosiama 2016-09-06 18:19
Myślę że na wynik antybiogramu trzeba będzie poczekać ok. 2 dni.