ropa pod zebem i opuchlizna szyj

napisał/a: gazer7 2010-08-18 17:19
witam od czterech dni mam ropę pod zębem a od 3 dni zaczęło mi puchnąć lewa strona szyj i nawet ucho tez trochę boli nie mogę ścisnąć szczęki bo jak dotykam zębami górnymi do dolnych to ten ząb pod którym wyszła ropa bardzo mnie boli biorę od 4 dni antybiotyk dalacin c 300 który mi przepisał dentysta a do tego na uśnierzenia bólu ketonal forte i na jakiś czas pomaga ale nie na długo i chciał bym się dowiedzieć ile czasu jeszcze będę tam się męczył
napisał/a: Agusia1982 2010-08-18 21:17
No na pewno nie przejdzie z dnia na dzień.
Pewnie po tygodniu przyjmowania nadejdzie ulga.
Dentysta mógł założyć sączek,żeby ropa schodziła szybciej nastąpiła by ulga.
napisał/a: gazer7 2010-08-19 04:20
a czy teraz mi się opłaca iść a żeby mi ten saczek założył czy już wytrzymać te dwa myślę dni bo na tyle mi antybiotyku starczy a najgorsze jest wieczór i zasnąć tak jak teraz o 4 rano się przebudziłem bo nie mogę boli mnie a jak już usiądę to jakoś mniej boli a w dzień to tylko czuje trochę bólu oczywiście na antybiotyku i tabletkach przeciw bólowych i nic nie czuje jak by ta ropa się zmniejszała czy schodziła nadal nie mogę dotknąć szczęki dolnej z górną i muszę jeść zupki z rana bo chlebka nie przejem bo bym musiał chyba jeść z 10 min jeden kawałek a antybiotyku nie wezmę na pusty żołądek
napisał/a: Agusia1982 2010-08-19 19:59
jak skończy się antybiotyk i nie będzie poprawy,dalej będzie bolało to idź do lekarza bo być może antybiotyk nie działa i albo będzie trzeba go zmienić(ja zawsze z takimi sensacjami dosataje Duomox)albo sączek.Mam nadzieje,że nie będzie to konieczne i nastąpi poprawa.
napisał/a: wikam2 2010-08-19 23:00
Powiem tylko tyle ile wiem - na opuchliznę i ból taki jak Ty (przy naciśnięciu zeba) brałam i dalacin i duomox i Amotaks (chyba:)). Nie bardzo pomagało. Pomogło dopiero podanie zastrzyku (znieczulenie) w takie miejsce, że ropa zaczęła spływać, nic nie bolało (znieczulenie działało) a dentysta mógł się zająć zębem...
Założył tylko lekarstwo do kanału głównego(?) a w razie bólu lekarstwo kazał wyciągnąć. Tyle.

Ja już sama nie wiem jakimi metodami operuje mój dentysta ...żeby ząb przestał mnie boleć nawierca mi jakieś dziurki badz zakłada lekarstwa, które każe wyciągać....Wygląda to tak jakby ząb musiał pooddychać? Nie wiem....ale zawsze działa i nigdy nic nie boli.
napisał/a: Blackursus 2010-08-19 23:26
Nie napisales szczegolow o swoim zebie: Ktory to zab, czy byl wczesniej leczony? Antybiotyk jest po to zeby zlikwidowac stan zapalny. Jezeli zab jest "zamkniety" to prawdopodobnie jest to zgorzel i bakterie beztlenowe, a w takim razie zeba nalezy otworzyc i ewentualnie zalozyc saczek. Natomiast jezeli dziura w zebie jest otwarta, antybiotyk powinien zadzialac w przeciagu kilku dni.
napisał/a: wikam2 2010-08-19 23:29
No to może ja mam zeby zamkniete, zgorzele, bakterie beztlenowe (o tym dentysta mówił) i stąd te nawiercania i otwierania?
napisał/a: Blackursus 2010-08-20 01:25
Wlasnie z tad. Bakterie beztlenowe powstaja w wyniku zakazenia miazgi zeba.
Produkuja one silne toksyny,ktore powoduja proces gnilny wewnatrz zeba.
Bakterie te najczesciej atakuja zeby, w ktorych jest juz plomba. Dzieje sie tak prawdopodobnie dlatego, ze dostaja sie do zeba podczas zakladania plomby lub zab zostal wyczyszczony niedokladnie. Moga rowniez zaatakowac korzenie zebow zniszczonych prochnica, wtedy stosuje sie leczenie kanalowe. Ale zdrowy zab tez nie jest bezpieczny. Bakterie moga sie przedostac do jego miazgi przez kanaliki zebinowe.

Źródło: http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105912,84397.html
napisał/a: gazer7 2010-08-20 07:05
jest to zab 7 lewa dolna on jest otwarty i nic sie nie dzieje ide dzisiaj do dentysty niech cos zrobi bo to jest za dlugo dla mnie jem tylko same zupy sniadanie platki jedynie bo nie moge bulki ani chleba ugrysc
napisał/a: wikam2 2010-08-20 12:02
I dobrze, że idziesz. Też bym poszła. Sama miałam dość jedzenia zupek chińskich. Napisz potem.

Blackursus, ja mam właśnie tak, że idę z bolącym zębem, który nie ma zadnej dziurki, plomby itp. A boli. I zaraz okazuje się, ze leczenie kanałowe.
Kiedy idę z zębem z dziurą (czyli jak dla mnie z "otwartym") to dentysta i tak go otwiera z innej strony (?). Czy to nie chodzi o to aby zab był otwarty przy jakimś konkretny kanale czy coś w tym stylu a nie poprostu otwarty bo jest dziura i próchnica?
napisał/a: gazer7 2010-08-20 19:27
witam właśnie wróciłem od dentysty i wyrwałem chwasta ale ropa została dał mi 2 zastrzyki znieczulające a tak zawyłem że bał się o klientów żeby nie uciekli i kazał mi robić zimne okłady i właśnie nie wiem czy to jest dobry pomysł z tymi zimnymi okładami bo myślałem że cieple się powinno robić a co teraz z tą ropą sama zejdzie czy znów jakieś antybiotyki będę musiał brać
napisał/a: wikam2 2010-08-20 19:52
Ja chciałam Cię o coś spytać. Wyrwałeś ten ząb i znieczulenie nie działało???