Roczne dziecko z długotrwałym kaszlem

napisał/a: Dżasta86 2016-04-06 20:54
Witam,

Mam problem z synkiem 13 miesięcznym. Otóż wszystko zaczęło się od tego że w lutym 2016 poszedł do żłobka, pochodził 3 dni i zachorował. Na początku miał gorączke z mega katarem, a pozniej mocny kaszel. Przyjmował syropy oraz inhalacje z nebudu i pulmicort. Po długim czasie zaczełam sie zastanawiać dlaczego pomimo leczenia kaszel nie przechodzi(osłuchowo zawsze czysto). Najwiecej ataków dostawał w srodku nocy oraz nad ranem, rzadziej w środku dnia. Pediatra przepisała zyrtek ( miesiąc temu ), od tego momentu jest poprawa ponieważ ataki są ciut rzadziej, jednak kaszel nie został wyeliminowany a ataki występują co kilka dni i są dalej dość mocne. Proszę o pomoc, sugestie jakie badania najlepiej zrobić ? Dodam że u dziecka czasami wystepują czerwone plamki na czole zauważyłam je, że występują tylko w okresie wiosenno-letnim ( gdyż rok temu także je miewał jak tylko połozyłam go na trawie) Troche mi rece opadają bo szkoda dziecka a podobno za wiele leków dla rocznego dziecka nie ma.


Byłam dzisiaj 06-04-2016 z synkiem na wizycie u alergologa pulmonologa pediatry, dostał Broncho- Vaxom ( co mi sie nie podoba i chyba słusznie?) Dicortineff krople do uszu i nosa, Zyrtek i Singulair. Z tych wszystkich rzeczy wykupie tylko Singulair i Zyrtek szkoda mi dziecka na pozostałe dwa sepcyfiki. Wykonam badania IGE SP. mieszane i Immunoglobuline Ige całkowitą, dziecko ma 13 miesiecy czy ktos poradzi co jeszcze pasowałoby zbadac ? Lekarka stwirdziła napuchnieta błona sluzowa w nosku ( kolor siny) powiekszone węzły chłonne, cos wspomniała o przegrodzie i klatce jeszcze ze jest nie tak niby zniekształcona ( żadna pediatra tego nigdy nie zauważyła) .. pytała sie o sapke dziecięcą i o refluks ktory moim zdaniem towarzyszył większości noworodkom. Mały co prawda miał alergię ( kolkową ) na mleko ale wyrósł z niej bo teraz nie ma takich problemów gastrycznych jak wcześniej. Nie wiem czy alergia pokarmowa przekształciła się faktycznie w ziewną. Szkoda mi dziecka bo ataki kaszlu czasami trwają nawet godzine czasu :( a Zyrtek jak widać nie daje rady w 100%