Robienie się słabo po wstaniu

napisał/a: Wirrek 2017-01-02 21:21
Kiedy trochę poleżę, to po wstaniu robi mi się słabo. Serce mi mocno bije i mam takie wrażenie jakbym miał zaraz zemdleć. Robią się jakby mroczki przed oczami. Pomaga gdy pochylę głowę w dół. Taki stan NIE trwa długo – po krótkim czasie wszystko wraca do normy. Mam tak od 7 roku życia (może nawet od urodzenia, tylko nie pamiętam), a obecnie mam 32 lata.

Zmierzyłem sobie ostatnio ciśnienie. Normalnie na stojąco wyszło mi:
112/79/90

Następnie położyłem się na kilkanaście minut i szybko wstałem i zmierzyłem ciśnienie i wynik był taki:
142/86/102

Widać, że wszystkie trzy parametry poszły do góry, ale szczególnie mocno zwiększył się pierwszy (to chyba jest ciśnienie górne) i trzeci (to chyba tętno jak się nie mylę). O czym to może świadczyć? Co może być przyczyną tego robienia się słabo?
napisał/a: piotrosiama 2017-01-02 23:56
Pewnie szybko wstajesz a powinieneś stopniowo tzn. najpierw przekręć się na tę stronę z której wstaniesz, potem opuść nogi i dopiero po kilkunastu sekundach wstawaj.
Dlaczego mierzysz ciśnienie na stojąco i jakim aparatem ?
napisał/a: Wirrek 2017-01-03 15:51
Tak, wstałem szybko. Gdy wstaję wolniej (i zawsze się tak staram wstawać) jest trochę (czasami dużo) lepiej. Niemniej zdrowy człowiek nie ma takich problemów nawet jak wstaje szybko.

Po wstaniu mierzyłam ciśnienie na stojąco, ponieważ robił mi się słabo gdy wstanę, więc chciałem sprawdzić jakie będzie wtedy ciśnienie.

Chciałem to też porównać z ciśnieniem w normalnej sytuacji - gdy nie leżałem wcześniej i czułem się dobrze. Pomyślałem, że skoro po leżeniu wstałem przy mierzeniu ciśnienia, to w tej normalnej sytuacji też wstanę i zmierzę i dzięki temu można będzie odbywa wynika lepiej porównać.

Dzisiaj zmierzyłem na siedząco (w normalnej sytuacji, gdy nie leżałem wcześniej) – wyszedł wynik:

117/80/77

Widać jeszcze większą różnicę pomiędzy tętnem – 77 gdy mierzę na siedząco bez leżenia wcześniej oraz 102 przy wstaniu gdy leżałem wcześniej.

O czym mogą świadczyć takie wyniki? Do jakiego lekarza się z tym udać? Nie przeszkadza mi to mocno w życiu, ale jednak chciałbym coś z tym zrobić. Czytałem, że niektóre osoby gdy im się robi słabo po wstaniu, to spada im ciśnienie, a u mnie jest odwrotnie – wzrasta.

Ciśnienie mierze takim aparatem:

https://www.beurer.com/web/en/products/bloodpressure/upper_arm/BM-44

Dobry, czy lepiej wymieć na inny?
napisał/a: piotrosiama 2017-01-03 20:41
Wirek - zacznij od rodzinnego, poproś o skierowanie na EKG i przed wizytą zmierz tam ciśnienie.
A ten ciśnieniomierz jest naramienny ? Pytam bo wskazana oferta jest w jęz. angielskim, którego nie znam.
napisał/a: Wirrek 2017-01-04 11:10
Tak, ciśnieniomierz jest naramienny. Tutaj zdjęcie:

http://i.imgur.com/I1Jsmbd.jpg
napisał/a: Wirrek 2017-01-04 12:30
Czy takie objawy jak opisałem mogą przyczyniać się do wypadania włosów oraz do zmęczenia?

Być może problem jest w tym, że krew za wolno dopływa do głowy, a czytałem, że jednym z czynników przyczyniających się do wypadania włosów może być słabe ukrwienie skóry głowy (co wiąże się właśnie z zaburzeniem krążenia).

napisal(a):Przypadki łysienia na tle zaburzeń krążenia obwodowego zdarzają się całkiem często. Zaburzenia krążenia obwodowego sprawiają, że do kończyn, a także i do głowy, dopływa mniej krwi niż powinno. W przebiegu zaburzeń krążenia dłonie są zimne, sine i wilgotne, niewystarczająco ukrwione. Wiele osób cierpiących na zaburzenia krążenia, takie jak na przykład choroba Raynauda, uskarża się także na nadmierne wypadanie włosów, a nawet na łysienie. Wypadanie włosów jest spowodowane niedostatecznym ukrwieniem skóry głowy – włosy nieotrzymujące wystarczającej dawki tlenu i składników odżywczych stają się więc coraz słabsze i w efekcie wypadają.


https://portal.abczdrowie.pl/lysienie-a-krazenie
napisał/a: piotrosiama 2017-01-04 12:56
Wiesz można sobie w necie dopasować wiele objawów co wcale nie musi mieć związku z daną dysfunkcją organizmu.
Kiedy robiłeś sobie podstawowe badania ? Jeśli już sporo czasu upłynęło to na najbliższej wizycie u rodzinnego poproś o skierowanie na badania - nie zapomnij o glukozie i hormonie tarczycy.
napisał/a: STARYWYGA 2017-02-06 14:56
Gratuluje mierzenia na stojąco
lekarz rodzinny
cukier ,ekg ewentualnie badania krwi
napisał/a: Andzrej 2017-02-06 19:38
http://www.e-biotechnologia.pl/Artykuly/Kwercetyna--budowa-wlasciwosci-i-zastosowanie/

Wystarczy jeść cebulę na surowo krojoną cienko nożem ceramicznym do kolacji lub jabłko.
Do tego rano 0,5g tauryny i dużo ruchu.