ROBIENIE DŁUGÓW

napisał/a: dzidzius22 2010-02-08 11:32
jestem uzalezniona od robienia dlugow i to dosc sporych.kilka lat temu doprowadzilam do tego ze teraz mam komornika na rencie. w tej chwili to wrocilo.mam mozliwosc brania na "kreche",wiec biore co popadnie.jak mam duzego dola lub odwrotnie - jestem w euforii to potrafie pozyczyc od znajomych i nakupowac samych niepotrzebnych rzeczy.a od niedawna znalazlam nowa "pasje"-zakupy w allegro.ja przy sobie nie mam nigdy pieniedzy,cala kase trzyma moj partner.jakis czas bylo dobrze bo duzo o tym rozmawialismy,niestety teraz znow wrocilo.oczywiscie lekarzowi mowilam o tym kilka razy,no coz,usmiechnal sie i zapytal-a co pani takiego kupuje?i to wszystko.w chwilach jakiegos podniecenia zdarza mi sie tez krasc.to sa rzeczy typu dlugopis albo jakas roslinka w doniczce.najwiekszym moim "osiagnieciem" byl spory obraz ktory wynioslam ze szpitala.do tej pory nie wiem jak mi sie to udalo.
powiedzcie mi prosze-czy to sie leczy???
napisał/a: naturalman 2010-02-28 23:02
Witam jeżeli jest Ci źle z tym że robisz długi,czyli nie chciała byś tego zjawiska,może warto było by zerwać możliwość brania na "kreskę" pójść i powiedzieć że nigdy za żadne skarby nie dawać Ci na kreskę,znajomym powiedzieć to samo.
Jeżeli chodzi o kradzieże może zainteresuje Cię definicja Kleptomani :

Kleptomania (gr. κλεπτειν → kraść) – zaburzenie psychiczne polegające na występowaniu niedającego się powstrzymać popędu do kradzieży. Najczęściej polega na przywłaszczaniu sobie drobnych rzeczy, nieprzynoszących znacznych korzyści materialnych. O ile działanie to jest świadome i osoba o tej skłonności świadoma jest aspołecznego charakteru tego postępowania, to możliwość powstrzymania się od niego jest znikoma lub żadna. Mechanizm działania oparty jest na zaspokojeniu natychmiastowej potrzeby prowokowanej impulsem wywołującym wewnętrzny przymus (stan psychozy).

Pozdrawiam