RM kolana prawego i uszkodzenia.

napisał/a: questo16 2013-07-12 22:45
Witam serdecznie,

mam 21 lat
około 4 lat temu uległem wypadkowi - za bardzo obciazylem kolano i tak jakby wyskoczylo ze stawu, zbagatelizowalem problem, ale od okolo 2 lat kolano zaczelo 'wypadac' np. przy schodzeniu ze schodow, a od roku boli mnie i kolano i staw biodrowy nad nim. czasami rowniez miesnie lydki. Wybralem sie ok 3 msc temu do ortopedy i stwierdzil, ze jest ono bardzo luzne, podejrzewal zerwanie ACL i wyslal mnie na rezonans. Dzisiaj odebralem wyniki, a kolejna wizyte mam 25 lipca.

Proszę o ocenę, ludzi, którzy coś na ten temat wiedzą:

Tylne podwichnięcie piszczeli 16 mm.
Chrząstka na powierzchniach obciążanych kłykci kości udowej i piszczelowej o nierównych zarysach i prawidłowej długości, z ogniskami chonodromalacji I stopnia.
Łąkotka przyśrodkowa - uszkodzenie typu rączka od wiadra.
Łąkotka boczna - w obu rogach zmiany degeneracyjne.
Więzadło krzyżowe przednie - zerwany przyczep udowy; w okolicy przyczepu w łączności z fragmentami więzadła widoczny ganglion 19x9 mm.
Więzadło krzyżowe tylne zagiętą kątowo.
Więzadło poboczne boczne oraz więzadło poboczne przyśrodkowe prawidłowe.
Więzadło właściwe rzepki - w okolicy przyczepu piszczelowego masywne skostnienie - zmiany po przebytej jałowej martwicy guzowatości piszczeli.
Przyczep mięśnia czworogłowego uda prawidłowy.
Hypoplazja kłykcia przyśrodkowego kości udowej.
Rzepka typu II, bez cech przebudowy kostnej.
Troczki rzepki prawidłowe.
Chrząstka rzepki prawidłowej grubości, bez zmian ogniskowych.
Chondromalacja II stopnia na powierzchni udowej SRU.
Chrzęstny kąt wcięcia bruzdy międzykłykciowej 146 stopni.
Zwiększona ilość płynu w bocznym zachyłku jamy stawowej.

Jak można to ocenić?
Czy kwalifikuje się do zabiegu?
napisał/a: Arerox 2014-02-17 00:38
Ciekaw jestem wyniku, jak to sie skończyło?
Patrząc na wynik MR to zabieg operacyjny i to w trybie pilnym.
napisał/a: questo16 2014-03-02 02:43
Witam,

niestety do tej pory nie został przeprowadzony żaden zabieg. Długa historia. Najbliższą wizytę u nowego ortopedy mam jutro, a jest już naprawdę źle, mam problemy z chodzeniem, a co dopiero utrzymywaniem ciezaru ciala na tej nodze..
napisał/a: questo16 2014-03-21 21:44
Witam,

byłem kilka dni temu w CSK MSWiA w Warszawie, operację mam pod koniec maja.

Z tego co mówił lekarz, najprawdopodobniej łąkotki będą musiały zostać usunięte i zastąpione implantami.