Rigevidon a ciąża?

napisał/a: Bacha2187 2007-07-31 13:59
Witam!!!
Od dwóch miesięcy biorę tabletki rigevidon.
Ostatnio kochałam sie z chłopakiem bez prezerwatywy(zawsze robimy to z prezerwatywą +tabletki).
Teraz boję się,że moge być w ciązy:( Wczoraj wyliczyłam,ze byly to dni płodne;/
W jaki sposób można rozpoznac ciążę podczas brania tabletek antykoncepcyjnych?Czy wystepują jakies objawy?
Moja przyjaciólka zazyła tabletkę ale 2 godziny później wymiotywała a na drugi dzień kochala się z facetem bez innych zabezpieczeń. Myslała,ze jest w ciązy i poszła do ginekologa po tabletke na poronienie.
Ten lekarz jej powiedział ,ze takiej tabletki nie moze dostać ponieważ zażywa antykoncepcje.Spytał się ja czy po stosunku miała krwawienie, bo to oznaczało by że jest w ciąży;/
Czy jest to prawda??Proszę o pomoc bo się bardzo denerwuje:(((
napisał/a: anna94 2007-07-31 17:03
Witam;
ja brałam tabletki rigevidon 5 lat i od pierwszej tabletki juz działało zabezpieczenie. Zawsze dostawalam okres jak z zegarkiem w rece. nigdy nie stosowałam dodatkowych srodków antykoncepcyjnych ani tez nie jadlam tabletek o tej samej porze. naprawde nie masz sie czym martwic. tabletki daja niemalze 100% ochrone przed ciążą wiec nie ma sie co na zapas i niepotrzebnie denerwowac. Na pewno nie jestes w ciazy i dostaniesz okres.
pozdrawiam
napisał/a: karida89 2007-07-31 20:40
Chyba masz trochę za małą wiedzę o tabletkach antykoncepcyjnych... Jak mogłaś wyliczyć dni płodne, skoro podczas regularnego przyjmowania tabletek nie ma dni płodnych, ponieważ dojrzały pęcherzyk Graafa nie pęka i nie dochodzi do owulacji? Jeżeli przyjmujesz tabletki mniej więcej o stałej porze, nie wymiotowałaś po zażyciu tabletki ani nie miałaś biegunki to nie masz się czym przejmować. Ja sama stosuje antykoncepcje doustną i nigdy nie używam prezerwatywy bo uważam, że po to stosuje się tabletki żeby nie zawracać sobie prezerwatywami głowy:) Co do objawów ciąży podczas stosowania tabletek to są takie jak zwykle,czyli wymioty, zawroty głowy itp, poza tym podczas 7-dniowej przerwy nie występuje krwawienie.
napisał/a: Bacha2187 2007-08-01 14:05
Mi chodziło o to ,ze jeśli tabletka by nie zadziałała to wtedy mam dni płodne (ale wiem,ze ich nie ma);>
napisał/a: karida89 2007-08-02 09:04
Ale jeśli po zażyciu tabletki nie wymiotowałaś, nie miałaś biegunki i nie piłaś dziurawca to tabletka nie ma powodu by nie zadziałać. Poza tym nawet jeśli by się tak stało to ciężko jest wyliczyć kiedy by doszło do owulacji, bo to nie jest powiedziane, że akurat w 14 dniu cyklu tylko to zależy od tego która tabletka nie zadziałała.
napisał/a: Elcia 2007-08-03 15:01
Cześć
Możesz spać spokojnie ja tez biore rigevidon już 3 lata i jest w pożądku. Więc głowa do góry i sie nie martw.