Ribomunyl

napisał/a: stokrotka171 2012-08-24 20:13
Witam,

Chciałabym uzyskać poradę odnośnie stosowania szczepionki Ribomunyl. Szczepionka ta została przepisana dla syna który często łapie infekcje gardła, nosa, oskrzeli. Nadmienię, że 3 migdałki miał usunięte 1,5 roku temu ze względu na bardzo częste anginy i prawdopodobnie przerośnięty 3 migdał (objaw nocne chrapanie). Syn ma 5 lat. Pół roku temu zdiagnozowano u niego astmę, co objawiało się świszczeniem w oskrzelach w momencie gdy dopadła go infekcja wirusowa. Szczepionkę Ribomunyl rozpoczął 6 sierpnia 2012, a już 17 sierpnia złapał infekcję podejrzewam wirusową gdyż gorączka nie przekroczyła 37,8 stop. Objawem był katar, kaszel i ponownie świszczenia w oskrzelach. Zaczęłam stosować inhalatory ułatwiające oddychanie, sądziłam że jeżeli to jest wirus to samo powinno przejść. Natomiast podczas kontrolnej wizyty u lekarza dziecko po raz kolejny otrzymało antybiotyk Amoksycylinę (jest w trakcie jego przyjmowania) Zastanawiam się czy od poniedziałku kiedy dziecko ma zacząć przyjmować kolejny tydzień Ribomunyl, nie ma przeciwskazań do tego. Obawiam się czy infekcja oskrzeli nie powtórzyłaby się. Nie wiem jak postąpić, czy kontynuować tą szczepionkę. Dodam, że mieszkamy w UK i niestety nie mam możliwości skonsultowania tego z lekarzem w UK. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź