Ribomunyl

napisał/a: zuza07_2005 2007-10-08 15:55
napisal(a):I przed przyjmowaniem szczepionki (tak ok. 2 tyg) polecam Engystol N tabletki. Do nabycia bez recepty. Stosować ok. 6 tygodni. Lek ten stymuluje właściwą reakcję immunologiczną.


WITAM!
Dostałam dziś receptę na Ribomunyl i od jutra chcę ją podawać córci, gdyż jest teraz po leczeniu antybiotykiem Klacid. Kurację zacznę od wtorku bo boję się kolejnej infekcji i antybiotyku. Mam takie pytanie: czy Engystol mogę zacząć podawać razem ze szczepionką czy trzeba było zacząć wcześniej? A co jeśli córcia Zuzka ma 2 lata i 3 m-ce i nie zechce ssać tych tabletek (bo tak chyba trzeba) czy można je rozpuścić i wtedy podać? Z góry dzięki za pomoc. pozdrawiam
napisał/a: Peter 2007-10-08 19:20
Lepiej jest podać wcześniej. Tabletkę można rozkruszyć i podać z jakąś herbatką. Ważne, aby między posiłkami.
napisał/a: bearbel 2007-10-16 10:14
Witam, to mój debiut na tym forum.
Piszę leżąc w łóżku, chora na zapalenie oskrzeli.... nasze dziecko dopiero co rozpoczęło edukację przedszkolną i niestety ale po kolei "kładzie" nas wszystkich do łóżka.

Zaczęliśmy mu podawać ribomunyl. Czy spotkaliście się z taką sytuacją, że w opakowaniu zamiast 12 saszetek było ich 11?? To na razie nasze pierwsze opak.
Teraz każdorazowo brakuje nam 1 saszetki, musimy ciągle kupować nowe opakowanie by dokończyć daną serię. Zamierzamy podawać synkowi (Daniel 3 lata) tę szczepionkę przez ok. 6 m-cy (6 serii).
Jaka jest Pańska/Wasza rada? Podać mu jedną serię niepełną, bez tej 1 dawki czy dokupić dodatkowe opakowanie i wykorzystać tylko jedną saszetkę z niego i go odstawić? Koszt jest niemały, więc to dla nas bardzo istotne by znaleźć sensowne rozwiązanie. A może po numerze seryjnym można jakoś to reklamować u samego producenta? Wydaje się być rzeczą nie do udowodnienia, dlatego po zakupie zawsze sprawdzajcie ilość saszetek w opakowaniu.

Będę niezmiernie wdzięczna za odp.
Bearbel
napisał/a: Peter 2007-10-16 14:48
Jedną dawkę można pominąć. Nic się nie stanie.
Niestety, nie jest to do udowodnienia. Najprawdopodbniejszą przyczyną był błąd automatu do pakowania. Można napisać do firmy, niektóre potrafią się zachować, ale nie każda.
napisał/a: bearbel 2007-10-17 10:46
Dziękuję za szybką odpowiedź!
Spróbuję napisać do producenta, zobaczymy czy będzie w ogóle chciał podjąć temat. Napiszę jak zakończyła się ta spawa.
Pozdrawiam i wszystkim dużo zdrówka życzę.
Bearbel
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-10-17 10:58
bearbel napisal(a):Spróbuję napisać do producenta, zobaczymy czy będzie w ogóle chciał podjąć temat. Napiszę jak zakończyła się ta spawa.


Ale chyba bedziesz musiała to wysłać do Francji, bo to lek Made in France, a nie wiem czy ktoś tam bedzie umiał przczytać co napisałaś
napisał/a: bearbel 2007-10-17 12:16
W dzisiejszych czasach pisanie w języku obcym chyba już nie stanowi problemu :))

A tak poważniej, skoro lek jest dystrybuowany w Polsce, to zapewne ma swojego przedstawiciela, z którym można się kontaktować. Oczywiście jeśli nie jest to kwestia problemu danej partii materiałowej, to rzecz nie do udowodnienia. Spróbować warto.
napisał/a: anekra 2007-10-20 12:55
Witam serdecznie mój 6-letni syn właśnie dzis przyjął pierwszą saszetkę ribomunylu.Nie wiem czy to dobrze ponieważ wczoraj zaczął kichac a dzisiaj juz kaszle.dwa dni temu zakończył branie augmentinu.Nie wiem tez czy nie powinno sie podawać żadnych leków osłonowych na żołądek.Proszę o odpowiedz.
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-10-20 20:07
Z tego co pisał tu już Peter ta szczepionka może powodować zaostrzenie objawów choroby, ale to dobra oznaka, znaczy, że organizm walczy! Pamiętaj aby nie przerywać kuracji! Jeżeli stan się pogorszy na tyle, że będziesz musiałą udać się do lekarza to pewnie może się nie obyć bez antybiotyków(Peter proszę popraw mnie jeśli się mylę), ale i tak powinnaś dalej brać Ribomunyl! A co do leków osłonowych, to pamiętaj o nich przy każdej antybiotykoterpaii! Grzybica nie śpi!
Ps. też jestem w trakcie brania Ribomunylu
napisał/a: anekra 2007-10-20 20:19
Dziekuje za odpowiedz mam nadzieję ,ze wszystko będzie dobrze .Pozdrawiam .
napisał/a: Peter 2007-10-21 11:26
Przy szczepionce doustnej nie bierze się żadnych leków osłonowych na przewód pokarmowy. Obniżają skuteczność szczepionki. A pozostałe informacje j.w. - post Djfafa.
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-10-22 16:07
Peter czyli jak biorę Ribomunyl to raczej jogurciki i kefiry odstawić?