Ribomunyl

napisał/a: ANIAKOLO 2008-12-12 21:33
Czyli Pana zdaniem zastosować Euphorium a nie Engystol ? Mam jeszcze pytanie (bo od jutra chciałabym zacząć) czy można przy antybiotyku czy trzeba odczekać jakiś czas? I jak się stosuje dany lek? Dziękuję.
napisał/a: Peter 2008-12-15 09:44
Można oba na zmianę. Na początek po 10 kropli 3 razy dziennie przez tydzień, potem 2 razy dziennie po 10 kropli przez 3-4 tyg.
napisał/a: ANIAKOLO 2008-12-15 10:46
Przepraszam, że tak dokuczam, ale chyba czegoś nie zrozumiałam, bo Euphorium to psika się do nosa, czy jest jeszcze inna forma?I co to znaczy na że można na zmianę z Engystolem?
napisał/a: Peter 2008-12-15 15:05
No niezrozumieliśmy się.
Ja miałem na myśli Euphorbium compositum SN krole doustne. Można naprzemiennie, ale prościej będzie tak jak napisałem wyżej + Engystol 1 tabl. 2 razy dziennie (podjęzykowo do ssania).
napisał/a: ANIAKOLO 2008-12-15 15:14
Dziękuje bardzo za odpowiedź ! Między czasie poszperałam dokładniej w internecie i znalazłam, że są kropelki (nawiasem mówiąc Pani w aptece mogła mi to powiedzieć). Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam!
napisał/a: c_o_m_a 2008-12-15 17:53
Witam. Jestem pierwszy raz na tym forum, które znalazłam przeszukując informacje o ribomunylu.
Moja niespełna 3 latnia córka dzis przyjęła pierwszą dawkę tego leku. Odkąd poszła do przedszkola jest ciągle chora- ropny lub zielony katar, stany podgorączkowe, potem mokry kaszel i tak w kółko. Ostanio z tego kataru miała chore uszy. W posiewie z nosa wyhodowano pneumokoki (dodam, że była szczepiona Prevenarem rok temu). Jest świeżo po 10 dniach augmentinu ( zgodnie z antybiogramem).
I teraz moje pytanie: czy faktycznie przy ribomunylu należy odstawic probiotyki? Po 2 kuracjach antybiotykowych (wczesniej summamed, który pomógł na 2 tygodnie tylko) trochę boję się rezygnowac z Dicofloru, który dziecko przyjmuje. Czy saszetkę z ribomunylem moge rozpuszczac w małej ilosci wody, czy musi to byc szklanka wody jak podaje ulotka? I czy podczas trwania kuracji (oczywiscie w przerwie ) można zaszczepic dziecko przeciwko ospie, czy to będzie za duże obciążenie dla organizmu? Pediatra od dawna przekonywał mnie do szczepiania przeciw ospie, ze względu na dużą ilosc powikłan w ostatnim czasie. Mała chodzi do przedszkola i na pewno będzie miała z ospą kontakt. Boję się, że osłabiona chorobami może ciężko przejsc tą chorobę. Dziekuję za pomoc.
napisał/a: Peter 2008-12-16 08:03
Ribomunyl należy podawać na czczo. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ok 2 godziny po przyjęciu szczepionki podawać leki osłonowe.
Można rozpuścić w mniejszej ilości wody.
Można zaszczepić przeciw ospie w przerwie podawania Ribomunylu, ale wyłącznie sugerowałbym szczepionkę pojedynczą, a nie skojarzoną.
napisał/a: ANIAKOLO 2008-12-16 21:58
Witam ponownie! Dzisiaj kupiłam Euphorium kropelki i znów pojawił się kolejny dylemat. Czy je należy podać na wodę? I mam wątpliwość bo wyczytałam że tam jest 35% alkoholu, dziecko może je brać?
napisał/a: Peter 2008-12-17 07:18
Tak, na wodę. Taka ilość alkoholu (w 10 kroplach) dziecku nie zaszkodzi.
napisał/a: kristop 2008-12-18 15:59
Witam.mam pytanie do
petera?corka w ciagu ostatnich 2mc. dwa razy ladowala w szpitalu z wirusowym zapaleniem pluc.jest w wieku 20mc.lekarka zalecila kuracje ribomunylem.jej IGa wynosi 0,32.czy mozna jej podac buccalin , wjakiej dawce i jak dlugo?pozdrawiam kris.18,12,2008.
napisał/a: ANIAKOLO 2008-12-18 22:22
Panie Doktorze chciałabym jeszcze zapytać czy ma znaczenie przy Euphorium Comp. i przy Engystolu kiedy są podane, tzn. czy przed czy po posiłku? Podaję synkowi Euphorium drugi dzień i dzisiaj mam wrażenie że ma zapchany nosek, czy może to być w związku z tym, czy raczej nie?
napisał/a: ASIA761 2008-12-18 22:33
Córka(3,5) w sobotę ma wziąć 9 saszetkę w tym miesiącu ( pierwszy miesiąc kuracji) Ribomunylu, ale od dziś bierze Zinnac z powodu zapalenia oskrzeli(gorączka 38 , kaszel). Proszę o konsultację, czy w przypadku braku gorączki powinnam podać Ribomunyl jak sugerowała pediatra?Czy przesunąć termin podania po skończeniu antybioterapii ? Pediatra mówiła że to ważny ten pierwszy miesiąc podawania szczepionki i ona by podała.