Ribomunyl+engystol

napisał/a: pikum 2007-11-23 22:07
Przeczytałam wszystkie posty związane z ribomunylem i zaleceniem stos.engystolu na 2 tyg przed kuracją.Moje pytanie:czy rozpoczynając kuracje ribomunylem podawać także engystol jeszcze przez jakiś czas?i drugie pytanie jaką dawkę engystolu mogę podawać dziecku 15 mies.Po kuracji antybiotykowej 3x1 czy może inna dawka?
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-11-25 16:00
Nie ma przeciwskazań żeby leki homeopatyczne podawać małym dzieciom. Engystol powinien być przyjmowany co najmniej 4 tygodnie. Producent nie przewiduje innego stosowania niż 3x1, więc uważam, że tak powinnaś podawać. Po kuracji antybiotykowej wręcz wskazane jest przyjmowanie takich leków jak engystol + oczywiście leki osłaniające (lub jogurty).
napisał/a: Peter 2007-11-25 19:21
Uzupełnię. Dzieci do 1 roku życia leki homeopatyczne powinny przyjmować w ilości 1/4 dawki, od 1 roku do 3 lat - 1/2 dawki, a powyżej 3 lat można tak, jak pisze na opakowaniu.
Tak więc w powyższym przypadku można 3 razy dziennie po pół tabletki lub prościej 2 razy dziennie po 1 tabl.
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-11-25 19:51
Dzięki Peter za czujność! Przepraszam za wprowadzenie w błąd, ale producent na ulotce podaje tylko jeden sposób podawania.
napisał/a: pikum 2007-11-25 20:09
a jak jest ze stosowaniem engystolu w trakcie podawania ribomunylu?na 2 tyg przed a w trakcie?nie ukrywam,że spotkałam się z opinią,że w trakcie podawania ribomunylu nie powinno się podawać engystolu bo wtedy kuracja nie ma sensu
napisał/a: Submag 2008-12-08 12:33
Też podaje rybomunyl od sierpnia mała miała antybiotyk i po kuracji zaczełam podawac engystrol czy moge wejsc z kolejna dawka rybomunylu czy robic przerwe z engystrolem ?????
napisał/a: grazka66 2009-03-19 10:05
Córka,jest w trakcie kuracji szczepionką Ribomunyl, powinna zarzyć ostatnią dawkę kuracji, ale jest po zapaleniu oskrzeli i ma powtórne zapalenie gardła, ma przepisany antybiotyk XORIMAX czy może równocześnie zarzywać antybiotyk i szczepionkę czy powinna przesunąć termin zarzycia szczepionki?
Proszę o pomoc
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-03-19 17:44
Odpowiedź na Twoje pytanie padła na forum wiele razy. Poczytaj o tej szczepionce w pediatrii i laryngologii.