rezygnacja z kolejnych dawek 5 w 1

napisał/a: malwina211 2013-08-14 20:14
Witam

Zaszczepiliśmy naszego 5 miesięcznego syna po raz pierwszy szczepionką infanrix ipv hib. Dodam, że wcześniej nie był na nic szczepiony. Początkowo chcieliśmy zaszczepić go tylko na polio, ale pod wpływem naszej pani doktor z ośrodka zdrowia zdecydowaliśmy się na szczepionkę 5 w 1 i bardzo żałujemy tej decyzji. Chciałam się dowiedzieć czy zamiast kolejnych dawek szczepionki 5 w 1 możemy zaszczepić pojedynczą szczepionką IPV.
napisał/a: Peter 2013-08-16 12:58
Istnieje możliwość zamiany tych "kombajnów" na mniej złożone szczepionki. A lekarz nie ma prawa "wciskać" czegoś, co jemu akurat wciśnięto przez przedstawiciela jedynie słusznej korporacji farmaceutycznej.
Obecny boom szczepionkowy przechodzi wszelkie granice. W USA promuje się kombajny 1 w 12. Naukowcy pracują nad szczepionką w sałacie, czy innych warzywach. Paranoja. Ciekawe, kto takie "pseudobadania" dotuje.
napisał/a: NS_31 2013-10-27 21:09
Witam,
Szczepilam Infanrix IPV Hib. Po drugiej dawce odczyn poszczepienny. Po konsultacji
z Peterem zmiana na pojedyncze dawki. Jestesmy po i wszystko jak najbardziej ok. Jednak
o zmiane szczepionki musialam powalczyc.
Podziekowania dla Petera!
napisał/a: Peter 2013-10-28 15:13
Niestety, trzeba walczyć. Ale to procentuje na przyszłość.
Pozdrawiam :)
napisał/a: kingusiatko1 2013-12-09 10:43
Witam.
Mam pytanie do osób, które jak w tytule wątku, rezygnowały z kolejnych dawek 5w1 na rzecz bardziej rozłożonej kombinacji. Jak to wyglądało w praktyce?
Chciałabym wiedzieć w miarę dokładnie, żebym mogła mieć jakąś alternatywę w trakcie rozmowy z lekarzem, który jak przypuszczam, nie będzie chciał zmienić Pentaximu na nic innego.

Chodzi mi o to konkretnie, czy przez to zmienia się gdzieś czas podawania poszczególnych szczepionek, czy to idzie dokładnie tym samym już rytmem ( bo jak wiadomo nie można za bardzo nic zmieniać w odstępach czasu między poszczególnymi dawkami ) - przecież już jest pierwsza dawka. Czy mogę się uprzeć ot tak po prostu, że 5 w 1 więcej nie zaszczepię? - dodam, że dziecku właściwie nic się nie działo poza tym, że od czasu szczepienia często łapie katar, chyba już 3x.

Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi i przykłady jak można walczyć o swoje ;)
Pozdrawiam
napisał/a: Lili2 2013-12-12 14:17
Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy po pierwszej dawce infarnix hexa moge z tego zrezygnować i szczepić dziecko pojedynczymi szczepionkami bezpłatnymi??