Rezygnacja z 6 w 1

napisał/a: Kasialka 2017-04-20 00:18
Witam!
Mam pytanie do Pana Petera w sprawie szczepienia. Córeczka po urodzeniu w szpitalu zaszczepiona refundowanymi (nie czytałam nic o szczepieniach..mój błąd). Następnie zaczęłam trochę czytać itp., jednak brak DTPa oraz 5 w 1 i zdecydowałam się na 6 w 1. Dziecko szczepione było na początku października 2016 roku. Jutro czeka nas kolejne szczepienie, malutka trochę chorowała i przeciągałam terminy szczepień. Teraz, gdy zbliża się dzień szczepienia znów zaczęłam dużo czytać. Wcześniej myślałam o indywidualnym kalendarzu sczepień, jednak braki DTPa spowodowały, że wybór padł na 6 w 1. Teraz zastanawiam się nad powrotem do refundowanych. W mojej przychodni powiedziano, że do refundowanych już powrotu nie ma. Czy rzeczywiście muszę szczepić dalej tym kombajnem? A gdybym poszukała 5 w 1 i chciała wymienić, to też nie mogę? Jestem załamana. Ogólnie dziecko dobrze zniosło pierwszą szczepionkę, nawet temperatury, czy najmniejszego zaczerwienienia nie było, jednak zaczęłam bać się tej szczepionki. Ok 3 tyg po szczepieniu zaczął się problem z przystawianiem do piersi, tzn walczyłam z dzieckiem, bo jedząc w dzień strasznie płakało, wyginała się i miałam wrażenie, jakby połykanie sprawiało jej ból. Przeszłyśmy wiele badań, w tym szpital i nie postawiono diagnozy. Nocami wszystko ok, jadła ładnie, tylko w dzień był problem... gdy tylko kładłam ją do karmienia (karmię piersią), odwracała się i zaczynał się płacz...albo kilka razy przełknęła i znów to samo...widziałam ,żę była głodna. Działo się to ok 4 mce temu i trwało ze 2 mce przynajmniej. Obecnie jest o wiele lepiej. Dziecko ma 8,5 mca. Super się rozwija. Ale czy to mógł być NOP? I kolejne pytanie, zrobiłam dziecku we wtorek morfologie, crp, ob i mocz ogólny. I córeczka od pół roku ma podwyższone płytki krwi do ok 740. Pediatra twierdzi, że u dzieci w tym wieku może tak być i nie ma powodu do zmartwień. Do tego ciężar właściwy moczu podczas badań (a było ich sporo) waha się miedzy 1,002 a 1,006 a to przecież bardzo nisko. Ob wyszło 2mm, crp ok, morfologia ogólnie ok. Czy z powodu podwyższonych płytek krwi powinnam znów odwołać szczepienie? Bardzo proszę o pomoc. Szczepienie mamy 20 kwietnia wieczorem. Przepraszam bardzo za bałagan w tym, co piszę ale jest już bardzo późno, a ja nadal czytam i w międzyczasie karmię. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.