Rezonans magnetyczny kręgosłupa piersiowego

napisał/a: damioanrzepka1 2011-11-22 12:15
Badanie MR kręgosupa piersiowego.
Niewielkie zaostrzenia przednich krawędzi tzronów kręgowych od Th7 do Th11.Wysokości trzonów kręgowych i przestrzeni międzykręgowych w odcinkuu piersiowym są prawidłowe.Nierówności płytek granicznych sąsiadujących powierzchni trzonów kręgowych Th7 i Th8 oraz dolnej powierzchni trzonów kręgowych od Th8 Do Th11.
Na poziomieTh7-Th8 dyskretnie, prawostronnie uwypuklenie krążka międzykręgowego do światła kanału kręgowego na głebokości do 1,5mm, bez istotnego ucisku przedniej ściany worka oponowego i bez ucisku rdzenia piersiowego.
Na poziomieTh8-Th9 Dyskretnie centralno-lewostronne uwypuklenie krążka międzykręgowego do światła kanału kręgowego na głebokość do 1,5mm, również bez istotnego ucisku przedniej ściany worka oponowego.
W odcinku Th nie stwierdza się wypadnięć jąder miażdżystych do światła kanału kręgowego ani objawów wewnątrzkanałowej stenozy.
Z odchyleń od normy- w tylnej części trzonu kręgowego Th10 po stronie lewej oraz w nasadzie łuku po stronie lewej obecności nieregularnego kształtu naczyniaka o maksymalnym wymiarze 17-18 mm.
Rdzeń piersiowej i stożek rdzeniowy mają prawidłowy obraz MR.
Wewnątrzkanałowo nie stwierzda się procesu rozrostowego.
Panie doktorze co pan Dr. o tym wyniku sądzi. I co pan Dr. sądzi o tym naczyniku .Czy on jest duży bo odzcuwam bol w odcinku piersiowym.Prosze o rade.
napisał/a: MichałZ 2011-11-23 19:47
Witam,
po pierwsze chciałbym prosić jeśli to możliwe o umieszczenie wyniku w formie zdjęcia. Między opisem a zdjęciem jest ogromna różnica.

Ogólnie wynik dobry. Nieznaczne zmiany w obrębie krążków międzykręgowych, bez istotnego jak na teraz znaczenia klinicznego, nie modulują worka oponowego, brak ucisku na korzenie nerwów. Takie protruzje, są na pewno sygnałem do tego by zacząć dbać o swój kręgosłup, bo takie zmiany po pewnym czasie, przy nadmiernych przeciążeniach zaczną się pogłębiać i za jakiś czas będzie można mówić o rozwiniętej dyskopatii ze znacznym uszkodzeniem pierścienia włóknistego.

Co do naczyniaka jeśli nie daje on żadnego wydzwięku klinicznego, żadnych dolegliwości to zostawia się to w spokoju.
Ale muszę jeszcze przyjrzeć się zdjęciu. Jak mówię sam opis to za mało.
Najważniejsze pytanie w jakim celu był robiony rezonans ?
Jakie ma Pan dolegliwości ? czy w ogóle je Pan ma ?

Pozdrawiam.
napisał/a: damioanrzepka1 2011-11-23 22:05
Rezonans był robiony ponieważ odczuwam ból kregosupa piersioowego co dziennie . Wlłaśnie nie wiem czy nie boli mnie czasami od naczyniaka.To jest mój pierszy rezonan tego roku na od. piersiowy. Oto wynik.

Badanie MR odc. piersiowego kregosupa wykonane w obrazach T1i T2-zależnych w plaszczyznach strzalkowych,poprzecznychi czolowych.

Kyfoza piersiowa pogłebiona.
Wielopoziomowe guzki Schmorla.
Dyskretnie zwężone przestrzenie miedzykregowe od Th5 do Th12.
Wnasadzie łuku po stronie lewej na poziomie Th 10 widoczne jest ognisko o charaktezre naczyniaka.
Drobne zaostrzenia na krawedziach trzonow w odc.. Piersiowym dyskretnie uwypuklenia tarczek miedzykregowych od Th6 do Th9,bez istonych objawów uciskowych.
Otwory miedzykregowe wolne.
Rdzeń piersiowy o prawidlowym sygnale,bez zmian ogniskowych.
Kanał rdzeniowy nieposzerzony.

I Po poł roku właśnie zrobiłem ponowny rezonans bo ból odczuwam co dziennie ból.Przeszłem kilka rehabilitacji a ból nadal sie utrzymuje.Ból odczuwm na środku kregosupa piersiowego.Czy ten naczyniak jest duży i czy ten naczyniak moze bowodować takie dolegliwości.Właśnie nie wiem od czego nie boli czy od naczyniaka czy od czegoś innego.
napisał/a: MichałZ 2011-11-24 21:53
A nie dysponuje Pan elektronicznym zapisem badania ?
napisał/a: damioanrzepka1 2011-11-24 23:15
Dysponuje ale nie umie do pan wysłać.
napisał/a: MichałZ 2011-11-25 11:52
Może na maila by dało rade?
napisał/a: damioanrzepka1 2011-11-25 14:07
To niech Pan.Dr poda mejal ,to spróbuje wyslac.
napisał/a: MichałZ 2011-11-25 23:17
neurosurg.michalz@gmail.com

Proszę spróbować wysłać.
napisał/a: damioanrzepka1 2011-11-26 14:51
To nieczh Pan Dr. wejdzie na to file://localhost/C:/Documents%20and%20Settings/User/Pulpit/Rezonans/Nowy%20folder%20(2)/ może to za działa.
napisał/a: MichałZ 2011-11-26 23:19
Niestety link, który Pan podał nie działa, to jest adres do pliku na pańskim dysku.
Musi Pan umieścić to gdzieś w internecie.
napisał/a: damioanrzepka1 2011-11-27 12:28
Panie Dr.czy dotarły zdjęcia na poczte? I W czy takim formacie wystarczy.
napisał/a: damioanrzepka1 2011-11-29 22:02
Proszę o radę.