rezonans kolana

napisał/a: krzynio1 2010-01-23 10:22
Witam

11.01 2010 zrobiłem rezonans kolana

Niewielka ilość wysięku w jamie stawowej i zachyłku narzepkowym.
Strefy obrzeku szpiku wskazujace na stłuczenie kości występują nadkłykciu bocznym nasady kości udowej prawdopodobne złamanie podchrzestne.

w rzucie wiązadła krzyżowego przedniego strefa nieprawidłowego sygnału cechy uszkodzenia wiązadła I stopnia
Wiązadło krzyżowe tylne bez patologii
Przez róg tylny łąkotki przysrodkowej biegnie linijne ognisko podwyższonego sygnału dochodzące do przytorebkowego brzegu łękotki mogącego odpowiadać uszkodzeniu II- stopnia
co mnie czeka
Proszę o pomoc
napisał/a: dimedicus 2010-01-23 10:53
Wskazana artroskopia.
napisał/a: krzynio1 2010-01-23 12:03
czy to wygląda na powarzny uraz
napisał/a: dimedicus 2010-01-23 14:01
Jeśli badanie potwierdzi się,zajdzie potrzeba rekonstrukcji.Rezonans nie jest jednoznaczny.
napisał/a: krzynio1 2010-01-28 08:52
kolano boli mnie przy wchodzeniu lub schodeniu po schodach, oraz jak kucnę najbardziej .Jestem zapisany na artroskopię ,czy do tego czasu oszczedzać nogę ,czy do czsu artroskopi moge się nawabić jeszcze gorszego urazu .Prosze o odpowiedz
napisał/a: dimedicus 2010-01-28 09:06
Jeśli nie będziesz się oszczędzać to tak.
napisał/a: krzynio1 2010-01-28 09:52
Mam jesze jedno pytanko jak długo może być leczenie po artroskopi zanim doide bo pefnej zdrowego kolana
napisał/a: dimedicus 2010-01-28 11:15
4 miesiące.
napisał/a: krzynio1 2010-01-28 18:07
w wyniku jest jeszcze :Zmiany włókniste i pogrubiały fałd maziówki w zachyłku narzepkowym. Chrząstki pokrywające powierzchnie stawowe nasad z pojedyńczą głęboka nadrzerka .rzepka ksztaltna, Chrząstka pokrywająca jej tylną powierzchnię z ogniskiem stluczenia w sąsiedztwie strefy obrzekuszpiku- najprawdopodobniej zmiana pourazowa.Co z tego wszystkiego jest najgorsze do leczenia . Prosze o odpowiedz
napisał/a: krzynio1 2010-01-29 08:10
i czy tu bedzie zastosowana artroskopia diagnostyczna czy operacyjna
napisał/a: dimedicus 2010-01-29 08:31
Nie można oceniać czegoś takiego co jest trudniejsze,jest,to problem chirurga i zależy od jego umiejętności
krzynio napisal(a)::Zmiany włókniste i pogrubiały fałd maziówki w zachyłku narzepkowym. Chrząstki pokrywające powierzchnie stawowe nasad z pojedyńczą głęboka nadrzerka
.Czy to będzie diagnostyczna czy od razu zabieg decyduje chirurg.Sądzę jednak,( w ciemno bez możliwości oceny a tylko opis)że będą 2 zabiegi.
napisał/a: krzynio1 2010-01-29 10:09
Czy to jest normalne po przedstawieniu poprzedniemu ortopedzie wyników rezonansu i od grudnia dawal mi zwolnienie od pracy ,do czasu rezonasu zero leczenia ,a kolano boli mnie coraz bardziej,nie skierowal mnie na artroskopię tylko zalecil sanatorium .A drugi ortopeda zapisal od razu na artroskopię którą będe mnial bopiero na początku marca