Retinopatia-odwarstwianie siatkówki-laser

napisał/a: renia2506 2009-01-09 14:07
Moja mama od 2o lat choruje na cukrzyce,od ok.8 ma stwierdzoną retinopatie i nowotwórstwo.Nie wiem dlaczego lekarze nie przeprowdzali leczenia laserowego(jak wyczytałam,to najskuteczniejsza metoda),i mama dostała wylew i skierowanie na witrektomie,po pórocznym oczekiwaniu na operacje lekarz stwierdził że trzeba najpierw zrobić zaćme.Po tej operacji mama dotała stan zapalny,zastrzyki do oka.Kiedy udała się na kontrole,lekarz stwierdził ze witrektomia jest niepotrzebna,tylko odkleja się siatkówka którą trzeba laserować.Czy ktoś miał laserowane oko przy odklejaniu siatkówki?Po wylewie do ciała szklistego,lekarze zdecydowali się laserować drugie oko(dlaczego tak póżno?).Mama po operacji widzi gorzej,oko ma strasznie wąskie(dlaczego?),i co będzie po laserze na siatkówce,boje się że będzie jeszcze gorzej...Czy ktoś był w podobne sytuacji lub ktoś z Waszych biskich?Dodam że lekarz który robił zaćme zakazał mamie kropić oczy,a drugi który laserował drugie twierdzi że trzeba oba kropić.Kto ma racje...???Kogo słuchać???