Rekonstrukcja palców.

napisał/a: matsag 2009-02-07 19:16
Parę miesięcy temu straciłem część II i III palca u nogi rana wygoiła się dość dobrze ale skóra w miejscach szycia jest bardzo wrażliwa tak jakby zakończenia nerwów były na wierzchu. Mam problemy z chodzeniem gdyż duży palec był mocno zmiażdżony i boli cały czas wygląda że nadal coś jest nie tak. Lekarz powiedział że nie będzie problemów z chodzeniem i bieganiem ale to nie prawda biegać się prawie nie da. Co z tym dalej robić?? Czy istnieje jakaś możliwość rekonstrukcji takich rzeczy??
napisał/a: barbara1231 2009-02-11 12:25
Witaj. Nie jestem lekarzem, ale to o czym piszesz: nadwrażliwość,ból i to że nie możesz sprawnie się poruszać to chyba coś nie tak. Już sporo czasu minęło od operacji i wg mnie już nie powinieneś czuć dolegliwości bólowych. Także skrócenie palca II i III u nogi nie powinno robić problemów z chodzeniem. Z tych palców czasem przeszczepia się paliczki , czyli pobiera kostki z tych palców i w niczym nie upośledza to chodzenia. Ja bym poszukała dobrego ortopedy lub chirurga plastyka. Co do uzupełnienia ubytku w palcach.Wiem,że można wydłużać palce rąk, ale czy nóg tego nie wiem. Myślę,że jakbyś się uparł to pewnie byłoby możliwe. Poczytaj o metodzie Ilizarowa.Nie wiem skąd jesteś, na pewno takie zabiegi robi prof. Romanowski Poznań, dr Matuszewski Warszawa. Albo szukaj kogoś bliżej swojego miejsca zamieszkania bo takie wydłużanie to długa historia.
napisał/a: matsag 2009-02-11 16:04
Dzięki za podpowiedź poczytałem o tej metodzie trochę. Jest ktoś kto poddał się takiemu zabiegowi? Był bym wdzięczny za informacje.
shottas
napisał/a: shottas 2009-04-22 18:42
ja również był bym wdzięczny bo mi powiedziano ze u reki nie da rady
napisał/a: barbara1231 2009-04-22 19:35
Rekonstrukcje palców? w pewnym stopniu da radę, właśnie u ręki się robi , można przeszczepiać paliczki, palce od stopy do ręki, można wydłużać kości paliczków (jeżeli takie pozostały) metodą Ilizarowa. Wcześniej pisałeś o zginaczu, jest możliwość przeszczepu ścięgien. Takich specjalistów od rąk jest niewielu w Polsce.Może nie byłeś u odpowiedniej osoby? Napisz coś więcej. Trzebnica, Poznań,Warszawa Byłeś tam gdzieś? Są już b. ładne protezy samych palców ale nie wiem czy cię to interesuje( Firma SOL-Łódź). Poszukaj
shottas
napisał/a: shottas 2009-04-22 21:36
no ja byłem u doktora n. med Bieleckiego w Białymstoku no i tak jakoś dziwnie bo powiedział najpierw ze ścięgna nie mam w palcu ale może rehabilitacja coś pomoże i jak narazie poprawy nie ma jak chce zgiac to on się prostuje dodam ze czucie z prawej strony palca jest bardzo słabe .Zastanawiam się czy problem może tkwić w dłoni a nie w palcu ponieważ w okolicy pod palcem miałem największa dziurę będę się starał do trzebnicy dostać ale o tez nie jest łatwe kolejka jest około 3 miesięcy

a co do protezy to o ile wiem one sa tylko estetyczne nie działają jak palce i koszt takiej protezy to około 25tys .zł
napisał/a: barbara1231 2009-04-23 16:21
Musiałby Twoją rękę zobaczyć dobry specjalista. Trzymaj się Trzebnicy. Może coś znajdziesz dla siebie na tym forum

Z rehabilitacji bym nie rezygnowała, przynosi efekty ale często trzeba długo ćwiczyć. Powodzenia
shottas
napisał/a: shottas 2009-04-23 18:44
nom nie rezygnuje z rehabilitacji one pomagają będę się starał dostać do jakiegoś lekarza z trzebnicy

dzięki za pomoc
napisał/a: bzyko86 2009-06-29 21:06
Witam, nie tak dawno temu, bo 2 maja uległem wypadkowi utraciłem ok. centymetra palca trzeciego i czwartego oraz przyszyto mi piąty mały palec, ktory z kolei nie wygląda dobrze- nie najlepiej sie zrasta paznokieć nie rośnie cały, lecz do połowy, na trzecim palcu widać pozostałości paznokcia, nie wiem jak bedzie z paznokciem czwartego palca gdyż nie zagoił sie do końca. Nie mam zielonego pojęcia co powinienem zrobić by odzyskać palce, czy jest taka możliwość by je zrekonstruować, jesli tak to jaki jest efekt końcowy, czy i w jaki sposób różnią sie one od zdrowych palców. Za rady i informacje z góry bardzo dziękuje.
napisał/a: barbara1231 2009-06-30 11:10
Na paznokcie to nikt chyba sposobu nie wynalazł.Pewnie palce nie będą piękne, blizny pozostaną.Ale wydłużyć można.Wydłużane palce (jeśli są pozbawione stawu) część wydłużana jest sztywna. Robi się to zakładając aparat zewnętrzny, leczenie dość kłopotliwe ale nie bolesne, konieczna operacja.Tylko pół cm to raczej nikt nie będzie chciał wydłużać. Są protezy samych palców które b. dobrze maskują ubytek, posiadają nawet paznokcie, tyle,że to nie będą Twoje palce.NFZ daje na taka protezę 270zł, czyli właściwie koszty ponosisz sam.Operacje możesz na NFZ lub prywatnie.To może być kilka operacji Wybór należy do Ciebie. Co do placówek operujących dłonie jest ich kilka w Polsce .Poczytaj wyżej. Odszukaj w necie stronę "wady dłoni".Sporo tam znajdziesz. Powodzenia
napisał/a: xDzastinka 2009-09-13 23:21
Witam.
Mam 19 lat i od 2 lat choruję na RZS. Na kciukach prawej i lewej ręki zrobiły mi się guzki Heberdena.
Chciałabym się dowiedzieć o przybliżony koszt operacji/ zabiegu.
Bardzo zależy mi na odpowiedzi, pozdrawiam ;)
napisał/a: agnesB 2010-03-30 21:26
najlepszy chirurg ręki to Marek Molski- zresztą jest Prezesem Polskigo Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej...